Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Zamknięta ulica Wigury. Przez ostatni etap remontu Sienkiewicza. Od kiedy?

W najbliższych dniach wykonawca modernizacji ul. Sienkiewicza będzie układać ostatnią warstwę asfaltu, przez co, od czwartku nie przejdziemy ul. Wigury.

Remont Sienkiewicza na ostatniej prostej -  fot. ŁÓDŹ.PL
Remont Sienkiewicza na ostatniej prostej , fot. ŁÓDŹ.PL

Od czwartku, 2 czerwca od godz. 10:00 będzie zamknięta ul. Wigury z obu stron skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Zarówno od Piotrkowskiej, jak i Kilińskiego, Wigury będzie ślepą uliczką. Wiąże się to z wymianą nawierzchni na skrzyżowaniu. Przejazd utrzymany będzie jedynie ul. Sienkiewicza w jednym kierunku w stronę ul. Tymienieckiego. Utrudnienia na skrzyżowaniu potrwają do poniedziałku.

Na czwartek zaplanowano frezowania skrzyżowania. W piątek układanie masy bitumicznej na wschodnim wlocie, a w sobotę na zachodniej części skrzyżowania. Do tego regulacja wpustów i studzienek. 

W poniedziałek pojedziemy już po nowej nawierzchni na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Wigury. W najbliższych dniach wykonawca zaplanował również układanie nawierzchni na wlocie ul. Abramowskiego, natomiast w następnym tygodniu nowy asfalt pojawi się na całości modernizowanego odcinka ul. Brzeźnej. Ostatnia warstwa asfaltu ułożona zostanie również na ul. Sienkiewicza, gdzie  prace zmierzają ku końcowi. Po ułożeniu masy bitumicznej, będzie potrzebne jeszcze kilkanaście dni na wykończenie prac, roboty brukarskie i porządkowe, aby w lipcu oddać w całości do użytkowania wyremontowaną ul. Sienkiewicza.

Zobacz także

Kontakt