Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Krakowska wreszcie do remontu. Jak, kiedy i na jakim odcinku zmieni się ta ulica?

Miasto ogłasza przetarg na wybór firmy, która kompleksowo zmodernizuje ulicę Krakowską - najważniejszą drogę łączącą Złotno i Teofilów ze Zdrowiem.

Krakowska do remontu -  fot. Paweł Łacheta
Krakowska do remontu , fot. Paweł Łacheta

– Kończymy kompletowanie dokumentacji projektowej i przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu. Planujemy, że jeszcze w czerwcu go ogłosimy. Inwestycja będzie w całości finansowana przez miasto. Jeśli zaproponowane oferty zmieszczą się w budżecie przeznaczonym na realizację, jesienią rozpoczniemy prace budowlane – zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulica Krakowska zostanie zmodernizowana na niespełna kilometrowym odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej. Przewidziano budowę ronda przy ul. Siewnej, dodatkowo Łódzka Spółka Infrastrukturalna przebuduje fragment wodociągu w ul. Złotno. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, proste chodniki, bezpieczne zjazdy, ponadto zostanie wykonane odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Po zachodniej stronie pojawi się droga dla rowerów. Obecne rondo przy ul. Siewnej stanie się pełnowymiarowe. Wzdłuż odnowionego odcinka będzie posadzona nowa zieleń, a istniejąca zostanie poddana zabiegom pielęgnacyjnym.

Zgodnie z planami inwestycja ma być zakończona na przełomie 2023/2024.

Zobacz także

Kontakt