Urząd Miasta Łodzi

Nowy park Mirabelka powstał w Łodzi. To zielona oaza obok Trasy Górna

Wzdłuż ul. Ustronnej od lat 70 była rezerwa na dwupasmówkę. Trasa powstała jednak obok, a na wolnym terenie mieszkańcy wymyślili sobie park. I park właśnie powstał.

Nowy park Mirabelka -  fot. Google Maps
Będzie zieloną oazą dla mieszkańców Górnej , fot. Google Maps

W Łodzi już oficjalnie jest nowy park – Mirabelka. Powstał na terenie zieleni, który był przez kilka dekad rezerwą pod trasę Górna. Teraz zostanie urządzony tak, aby stał się komfortowym miejscem rekreacji. Jego nazwę wymyślili sami mieszkańcy. 

– W 2021 r. zorganizowaliśmy warsztaty w terenie i on-line. Przedstawiliśmy mieszkańcom propozycje zagospodarowania tego terenu i poprosiliśmy ich o opinie, uwagi i wnioski. Koncepcja została dobrze przyjęta i zaakceptowana. Zebraliśmy także wiele fajnych pomysłów. Myślę, że łodzianie będą z tego parku zadowoleni – mówi Aleksandra Sztuka-Tulińska, z-ca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska.

Dzisiaj na terenie dawnej rezerwy rosną głównie samosiewy, ale jest też skupisko młodych dębów oraz drzewa owocowe. Na pewno zostaną one zachowane, a przybędzie alejek do spacerów. Od strony ul. Ustronnej zostanie dosadzona zieleń, aby stworzyć izolację od ruchu na ul. Ustronnej, urządzone zostaną też polany, aby można było wypoczywać na kocu. 

Urządzanie parku ma się rozpocząć jesienią.

Zobacz także

Kontakt