Urząd Miasta Łodzi

Z bieżni AZS na Igrzyska. XXVIII Finał Czwartków Lekkoatletycznych

W sobotę, 18 czerwca i niedzielę, 19 czerwca na stadionie AZS Łódź przy ulicy Lumumby 22/26 odbędzie się XXVIII Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W wydarzeniu udział wezmą młodzi zawodnicy reprezentujący ponad 80 drużyn.

Stadion AZS UŁ -  fot. Łódź.pl
Stadion AZS UŁ , fot. Łódź.pl

Uczestnicy XXVIII Finału Czwartków Lekkoatletycznych przyjadą do Łodzi niemal ze wszystkich regionów Polski. Po raz pierwszy w finałach będą występowali zawodnicy z Wałbrzycha, Marek, Pszczółek, Pyrzyc i Koszalina.

Rywalizacja w Czwartkach Lekkoatletycznych toczy się w konkurencjach technicznych (rzut piłeczką palantową, skok wzwyż, skok w dal) i biegowych (60 m, 300 m, 600 m, 1000 m), z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz trzy kategorie wiekowe – 11 lat, 12 lat i 13 lat.

Celem Czwartków Lekkoatletycznych jest wyszukiwanie, a następnie wspieranie młodych talentów. Pierwsze kroki podczas tej imprezy stawiał m.in. halowy mistrz świata w biegu na 800 metrów, wicemistrz świata na otwartym stadionie i kilkukrotny mistrz Europy Adam Kszczot. Swoje młodzieżowe sukcesy osiągali tu też skoczek wzwyż Piotr Lisek, czy sztafetowa mistrzyni olimpijska Iga Baumgart-Witan.

Czwartki Lekkoatletyczne narodziły się w roku 1995, a w pierwszej edycji wzięły udział dzieci z Warszawy i jej najbliższych okolic. Finał odbył się na Stadionie Dziesięciolecia. Koordynatorem imprezy jest Marian Woronin, swego czasu najszybszy człowiek w Europie i do dzisiaj najszybszy Polak. Przez te 27 lat trwania imprezy rozrosła się ona do ogólnopolskich rozgrywek. W 2012 roku Łódź po raz pierwszy gościła finał i już od 10. lat wspiera organizację tej imprezy.

Więcej informacji na stronie Czwartki Lekkoatletyczne.

Zobacz także

Kontakt