Urząd Miasta Łodzi

Between - kolejna inwestycja przy Nowym Centrum Łodzi. Powstanie 127 mieszkań

Od prac ziemnych rozpoczęła się długo przygotowywana budowa kameralnego osiedla mieszkaniowego, które pomiędzy ul. Dowborczyków i Targową wzniesie firma deweloperska BUDOMAL.

Between -  fot. ŁÓDŹ.PL
Inwestycję nazwaną Between (z ang. pomiędzy) rozłożono na dwa etapy , fot. ŁÓDŹ.PL

Inwestycję nazwaną Between (z ang. pomiędzy) rozłożono na dwa etapy. W pierwszym powstanie budynek wielorodzinny, pod adresem ul. Dowborczyków 12.  Rozpoczęte już prace budowlane obejmują przygotowanie fundamentów pod docelowy, podziemny garaż dla aut przyszłych mieszkańców. Do końca roku inwestor ma w planie przebudowę kolizji sieciowych i wykonanie nowego przyłącza cieplnego do powstającego mienia. Inwestycja o wysokości równej pięciu kondygnacji, powstająca w pierwszym etapie, zaoferuje 127 mieszkań o metrażach od 28 mkw. do 96 mkw. Minimalistyczną architekturę budynku będą uzupełniać ceglane akcenty na elewacji, nawiązujące do estetyki okolicznych nieruchomości i industrialnej historii Łodzi. Zakończenie budowy zaplanowano na IV kwartał 2023 r.

Mieszkania zamiast biur

Inwestycja firmy BUDOMAL jest jednym z przykładów elastyczności deweloperów w obliczu zmiennych warunków rynkowych. Jeden z pierwotnych wariantów zabudowy zakładał realizację wyłącznie funkcji mieszkaniowej strony ulicy Dowborczyków i biurowej od ulicy Targowej. O zmianie funkcji zabudowy przesądziła pandemia koronawirusa i, będący jej skutkiem, spadek popytu na powierzchnie użytkowe.

Nie jest to pierwszy w Łodzi przypadek zmiany całkowitej funkcjonalności planowanej inwestycji.

Zobacz także

Kontakt