Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach. Łodzianki pokazują, jak bawić się tańcem!

Seniorki z grupy Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach odniosły sukces i 2 tygodnie temu wygrały Puchar Prezydenta Piły na zawodach tanecznych.

Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach. Łodzianki pokazują, jak bawić się tańcem! -  fot. Radosław Jóźwiak
Członkinie zespołu w nowych strojach wyglądają niemal jak bliźniaczki , fot. Radosław Jóźwiak

– Ogromny złoty puchar zdobyty w Zawodach Tanecznych „Rytmy ulicy 2022" prezydent Piły wręczył nam... na kolanach! – wspominają ze wzruszeniem seniorki tańczące hip-hop w łódzkiej grupie Yoł Yoł Seniorzy.

Nie mniej ważny od samej wygranej był strój, w jakim wygrały. Panie mają wprawdzie jednolite, żółte koszulki z nazwą zespołu – co znakomicie prezentuje się na scenie – ale pragnęły, aby cały ubiór, w którym występują, był w jednym stylu. Seniorkom brakowało spodni. Każda z nich zakładała to, co miała w szafie.

Nowe stroje dla zespołu Yoł Yoł Seniorzy

Na szczęście znalazł się sponsor! Łódzki przedsiębiorca Piotr Jaszczura z firmy Jocker Factory kupił paniom jednolite, czarne spodnie, a seniorki na festiwal do Piły pojechały ubrane niczym bliźniaczki.

Zespół Yoł Yoł Seniorzy to grupa aktywnych łodzian 60+, których łączy przyjaźń oraz pasja do muzyki i tańca hip-hop. – Od czasu występu na majowych Senioraliach grupa nam się rozrosła do 25 osób – cieszy się Seweryn Obałka, instruktor tańca ze szkoły Urban Dance Zone, gdzie ćwiczy zespół – dołączyli do nas także panowie.

Grupa powstała w połowie 2019 r. w ramach projektu „Akademia Wolontariatu Seniora" Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko". Seniorami w ramach „Centerka" opiekuje się Mariusz Kołodziejski.

Zobacz także

Kontakt