Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Wakacyjne remonty dróg w Łodzi. Zaczynają się aż cztery nowe inwestycje!

W poniedziałek (11 lipca) ekipy budowlane pojawią się na czterech ulicach. Po remontach każda z nich będzie miała nową, równą nawierzchnię.

Aleksandrowska przed remontem -  fot. ŁÓDŹ.PL
Lipiec to początek czterech ważnych inwestycji drogowych , fot. ŁÓDŹ.PL

Bednarska

Ul. Bednarska może nie jest długa, ale ma duże znaczenie dla osób podróżujących na trasie Centrum – Górna. Jej stan pozostawia wiele do życzenia, dlatego znalazła się ona na liście tegorocznych remontów.

Nowy asfalt pojawi się na całej długości ulicy. Wykonawca wyremontuje także chodniki. Inwestycję podzielono na dwa etapy, a w pierwszym z nich odnowiony zostanie odcinek od ul. Rzgowskiej do ul. Unickiej. Remont zaczyna się dzisiaj. 

W związku z pierwszym etapem prac pojawią się ograniczenia w ruchu na odcinku od ul. Rzgowskiej do ul. Unickiej. Ten odcinek drogi będzie dostępny tylko dla kierowców jadących w stronę ul. Pabianickiej.

ZOBACZ TAKŻE: Remont Bednarskiej. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu

Aleksandrowska

W zachodnio-północnej części miasta startuje remont ul. Aleksandrowskiej. Wylotówka na Aleksandrów będzie odnawiana od skrzyżowania z ul. Szczecińską do rogatek. 

Prace częściowo będą prowadzone pod ruchem, jednak nie unikniemy utrudnień. Podczas całej budowy przejazd będzie możliwy tylko w stronę centrum Łodzi.

Dla kierowców jadących do Aleksandrowa Łódzkiego objazd wyznaczony został przez ul. Szczecińską oraz Antoniew i Rąbień do ul. Konstantynowskiej w Aleksandrowie Łódzkim. W drugą stronę, do Łodzi, trasa wiedzie bez zmian – możliwy jest dojazd ul. Aleksandrowską.

ZOBACZ TAKŻE: Remont Aleksandrowskiej. Będzie nowa nawierzchnia i torowisko [MAPY]

Wiączyńska

Także w poniedziałek (11 lipca) rozpocznie się remont ul. Wiączyńskiej. Roboty prowadzone będą połówkowo. Ruch zostanie zachowany tylko w jednym kierunku – w stronę rynku Nowosolna, natomiast żeby pojechać w przeciwnym kierunku, należy skorzystać z ul. Pomorskiej lub autostrady. Objazdem kursować będą autobusy linii 91 i dodatkowo uruchomiona zostanie linia Z91.

ZOBACZ TAKŻE: Remont Wiączyńskiej. Zmiany komunikacji miejskiej MPK Łódź

Łąkowa

Listę rozpoczynających się dzisiaj remontów uzupełnia ul. Łąkowa. Tutaj nowy asfalt zostanie położony na odcinku al. Mickiewicza-Kopernika, po zachodniej stronie, czyli tej z fabryką Kindermana i dawną wytwórnią filmową. 

Zobacz także

Kontakt