Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Łódź kupuje autobusy elektryczne. Można już startować w przetargu

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił przetarg na zakup ośmiu autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania.

Autobus elektryczny -  fot. LODZ.PL
Autobusy elektryczne jeżdżą już po ulicach Łodzi , fot. LODZ.PL

Miasto planuje zakup ośmiu nowych autobusów w pełni niskopodłogowych, których długość będzie mieściła się w przedziale 17,8-18,75 metra. Każdy z nich ma pomieścić co najmniej 110 pasażerów, z czego 35 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być też zdolne do przewożenia osób z niepełnosprawnościami, jak również rowerów. Kierowcy dostaną do użytku kabinę typu zamkniętego. 

W elektrobusach znajdzie się również system informacji pasażerskiej, kasowniki, a także elektroniczny system biletowy umożliwiający płatność za przejazd za pomocą karty płatniczej. Na wyposażeniu nowych autobusów znajdzie się także monitoring.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu roku od dnia podpisania umowy. O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują w największym stopniu cen (60%), parametry techniczno-użytkowe (30)%, a także parametry ekologiczne (10%). Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 16 sierpnia 2022 r.

Szczegóły dostępne W TYM MIEJSCU

Zobacz także

Kontakt