Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

W Zoo w Łodzi urodził się mały, uroczy leniwiec. Wybierz dla niego imię!

Na początku lipca w Zoo w Łodzi przyszedł na świat leniwiec dwupalczasty. To pierwsze dziecko Lenki i Chaparro, pary, która zamieszkała w Łodzi w 2019 roku.

Wybierz imię dla malutkiego leniwca z Zoo w Łodzi -  fot. Zoo w Łodzi
Wybierz imię dla malutkiego leniwca z Zoo w Łodzi , fot. Zoo w Łodzi

Płeć malca poznamy za kilka tygodni, ale pracownicy Zoo w Łodzi już teraz, razem z łodzianami, szukają dla niego imienia. Na początek zbierają propozycje – męskie i żeńskie. Z nich wybiorą trzy, które trafią pod głosowanie. Propozycje można zgłaszać od godz. 12:00 w poniedziałek, 25 lipca, na oficjalnym miejskim profilu w serwisie Facebook do piątku, 29 lipca.

Parę słów o leniwcach

Leniwce, podobnie jak przeżuwacze, mają podzielony żołądek na kilka komór. Jest to przystosowanie do przyjmowania pokarmu bogatego w celulozę. Zjadają głównie liście, pędy i owoce. Ich hakowato wygięte pazury ułatwiają im poruszanie się wśród drzew. Mimo że na lądzie chodzą bardzo niezdarnie to są świetnymi pływakami.

W naturze największym zagrożeniem dla leniwców, podobnie, jak dla większości innych zwierząt, jest człowiek. Na zmniejszanie się populacji tego zwierzaka wpływ mają pozyskiwanie węgla drzewnego, wycinka lasów, rozrastające się osiedla ludzkie i wypadki komunikacyjne, a także porażenia przez linie wysokiego napięcia, które leniwce mylą z gałęziami.

Zobacz także

Kontakt