Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Dzbany Łódź mistrzami Polski w piłce nożnej 6-osobowej!

Drużyna z łódzkiej ekstraklasy Playareny, Dzbany Łódź, zdobyła mistrzostwo Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Zespół z naszego miasta okazał się najlepszy w turnieju rozgrywanym na obiektach Ślęzy Wrocław.

Dzbany Łódź -  fot. Playarena
Drużyna z łódzkiej ekstraklasy Playareny, Dzbany Łódź, zdobyła mistrzostwo Polski w piłce nożnej 6-osobowej , fot. Playarena

W drodze po mistrzostwo Dzbany pokonały między innymi inny łódzki zespół FC Noster. Dzięki temu triumfowi łodzianie zyskali prawo do gry w Lidze Mistrzów, która będzie rozgrywana w słoweńskim Mariborze. 

Playarena to platforma, na której amatorskie drużyny umawiają się na mecze. W każdym z miast, które dołączyło do rozgrywek, całość podzielona jest na kilka szczebli rozgrywkowych. Drużyny rywalizują o mistrzostwo ligi, bądź w przypadku najwyższej klasy o mistrzostwo miasta. 

Najlepsze drużyny z każdego miasta raz do roku spotykają się na turnieju o mistrzostwo Polski. Zwycięzca tego turnieju zyskuje możliwość gry w Lidze Mistrzów. Warto dodać, że prócz Dzbanów Łódź po mistrzostwa Polski sięgała drużyna Flying Dragons. Miało to miejsce w 2014 i 2016 roku.

Zobacz także

Kontakt