Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Parkomaty w Łodzi bez obsługi firmy SkyCash. Płacenie możliwe tylko aplikacją CityParkApp

Zakończyła się umowa pomiędzy operatorem strefy płatnego parkowania, a firmą SkyCash. Od sierpnia za parkowanie w Łodzi zapłacimy tylko aplikacją CityParkApp.

Strefa Płatnego parkowania bez SkyCash -  fot. Konrad Ciężki
Strefa Płatnego parkowania bez SkyCash , fot. Konrad Ciężki

Za parkowanie w Łodzi można wnieść opłatę za pomocą parkomatów i aplikacji mobilnych. Do tej pory funkcjonowały dwie aplikacje: SkyCash i CityParkApp, która była wymogiem przetargu. Z początkiem sierpnia nie będzie obowiązywała umowa z firmą SkyCash. Za parkowanie zapłacimy jedynie aplikacją CityParkApp.

Jak działa aplikacja CityParkApp?

To łatwa w obsłudze aplikacja, która umożliwia zapłatę za dokładnie tyle minut, ile parkujemy swój pojazd. Nie musimy z góry zakładać, ile czasu zajmie nam pozostawienie samochodu na ulicy. Dodajemy numer telefonu do aplikacji i klikamy, aby rozpocząć parkowanie. Kontrolerzy sprawdzają opłatę za pomocą numerów rejestracyjnych. Po powrocie do auta zaznaczamy w aplikacji, że odjeżdżamy. Dokładna kwota zostanie pobrana z konta. Można również opłacić zakończone parkowanie dokonując przelewu. 

Jesienią pojawi się nowy operator strefy płatnego parkowania. Wówczas zostaną wprowadzone dodatkowe aplikacje, które dadzą użytkownikom wybór w zależności od osobistych preferencji.

Zobacz także

Kontakt