Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Ławki dla matek karmiących w Łodzi. Gdzie je znajdziesz? [MAPA]

Wakacyjne miesiące sprzyjają spędzaniu czasu na dworze i długim spacerom po miejskich parkach. Z myślą o rodzicach coraz więcej z nich wyposażonych jest nie tylko w place zabaw dla dzieci, ale też w specjalne ławki do karmienia i przewijania.

Ławki dla matek karmiących - fot. ŁÓDŹ.PL
Gdzie w Łodzi znajdziesz ławki dla matek karmiących? , fot. ŁÓDŹ.PL

Poczucie intymności i wygoda – tego szukają kobiety chcące nakarmić swoje maleństwo poza domem. Rozwiązaniem są ławki dla karmiących matek, które zaczęły pojawiać się w Łodzi, m.in. dzięki projektom zgłaszanym przez mieszkańców do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś jest ich już 13 – znajdują się zarówno w dużych parkach (np. na Zdrowiu, w Podolskim czy Poniatowskiego), jak i w małych (w Osiedlowym nad Nerem czy Widzewskiej Górce), a nawet na placu zabaw przy ul. Tatarczanej.

Jak wyglądają ławki dla karmiących matek?

Każda taka ławka to drewniana konstrukcja z wygodnym, zapewniającym intymność siedziskiem, zabezpieczonym niewielkim daszkiem przed deszczem oraz delikatnymi, ażurowymi ściankami bocznymi przed wzrokiem ciekawskich. Dodatkowo ławka wyposażona jest w przewijak, umieszczony na takiej wysokości, by rodzice nie musieli nadmiernie się schylać i nadwyrężać kręgosłupa. To przytulny kącik pomagający skupić się na dziecku i zapewniający nieco prywatności w gwarnym, pełnym ludzi parku.

Chociaż specjalne ławki do karmienia to duże ułatwienie, pamiętajmy, że karmienie piersią jest zupełnie naturalną sprawą, która nie powinna nikogo dziwić w miejskiej przestrzeni.

– Oczywiście mamy mogą także korzystać ze wszystkich innych, zwykłych ławek, o ile uznają to za komfortowe – przypomina Iwona Safjanowska, zastępczyni dyrektora MOSiR. 

Gdzie są ławki dla matek karmiących w Łodzi?

Lista ławek dla matek karmiących w Łodzi

 1. Park Podolski – 3 sztuki
 2. Park Poniatowskiego – 1 sztuka
 3. Park Widzewska Górka – 1 sztuka
 4. Park Źródła Olechówki – 1 sztuka
 5. Park im. Mickiewicza – 2 sztuki
 6. Park im. Piłsudskiego (park na Zdrowiu) – 1 sztuka
 7. Park im. Wł. Reymonta – 1 sztuka
 8. Park Sielanka – 1 sztuka
 9. Park Osiedlowy Nad Nerem – 1 sztuka
 10. Plac zabaw przy ul. Tatarczanej – 1 sztuka

Zobacz także

Kontakt