Urząd Miasta Łodzi

Stepowa jest gruntówką, a po remoncie dostanie nowy asfalt i chodniki. Prace trwają

Kolejna gruntowa ulica znika z Łodzi. Na ul. Stepowej rozpoczęła się przebudowa. Po remoncie będzie to kameralna, osiedlowa uliczka.

Stepowa jest gruntówką, a będą równy asfalt i chodniki -  fot. ŁÓDŹ.PL
Stepowa jest gruntówką, a będą równy asfalt i chodniki , fot. ŁÓDŹ.PL

Rokicie na zachód od torów kolei obwodowej to przede wszystkim osiedle domów jednorodzinnych. Popularne miejsce wśród osób, które nie chcą mieszkać w bloku, a wolą dom, ale w niezbyt dużej odległości od centrum.  

W lipcu rozpoczęła się tam przebudowa ul. Stepowej. Gruntówka zamieni się w ulicę z uspokojonym ruchem. Modernizacja obejmuje budowę jezdni z betonu asfaltowego, ułożenie chodników po obu stronach, urządzenie trawników wzdłuż ogrodzeń posesji i wybudowanie zjazdów, wymianę oświetlenia, a także posadzenie kilkunastu drzew. Drogowcy usuną także kolizje z kanalizacją sanitarną oraz zbudują zupełnie nową kanalizację deszczową z odwodnieniem ulicy.

Po remoncie Stepowej

Po przebudowie na drodze będzie obowiązywał uspokojony ruch z dopuszczalną prędkością do 30 km/h. Zmodernizowane zostaną wszystkie trzy skrzyżowania. Na przecięciach z ul. Emerytalną, ul. Magnesową i ul. Zwrotnikową jezdnia będzie miała wyniesioną tarczę, aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo.

Od strony ul. Dobrzyńskiej ul. Stepowa pozostanie bez wylotu. Rozpoczęta w lipcu przebudowa ma się zakończyć jeszcze w 2022 r.

Zobacz także

Kontakt