Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Otwarcie 6 Sierpnia. Ulica jak nowa i prawie cała dwukierunkowa

Ulica łącząca al. Włókniarzy ze Śródmieściem jest wreszcie gotowa. Jej nawierzchnia została wyremontowana na całej długości. Do al. Kościuszki będzie teraz dwukierunkowa.

Jak nowa i dwukierunkowa -  fot. Witold Ancerowicz
Jak nowa i dwukierunkowa , fot. Witold Ancerowicz

Skończył się remont ul. 6 Sierpnia. W piątek, 5 sierpnia, zostanie oddana do użytku. Ekipa budowlana wykonuje ostatnie prace wykończeniowe, ale jezdnia i chodniki są już gotowe, więc można z nich korzystać. 

Staropoleska ulica została wyremontowana na całej długości. Kilka lat wcześniej na odcinku między ul. Piotrkowską i al. Kościuszki powstał woonerf. Była to pierwsza tego typu ulica w Łodzi, a o jej przebudowie zdecydowali sami mieszkańcy, wykorzystując pierwszą edycję Budżetu Obywatelskiego. 

6 Sierpnia obu kierunkach

Pozostała część ul. 6 Sierpnia kilka lat czekała na swoją kolej na remont. Ten rozpoczął się w 2021 r. od strony al. Włókniarzy. Drogowcy zerwali całą starą nawierzchnię, ułożyli podbudowę i dwie nowe warstwy asfaltu. 

Ul. 6 Sierpnia ma też nowe chodniki oraz przystanki MPK. W ostatnich dniach trwało na niej malowanie pasów i ustawianie oznakowania do nowej organizacji ruchu. A nowych znaków będzie sporo, bo po remoncie ulica od jednej do drugiej alei będzie dwukierunkowa. 

Nowa organizacja ruchu pomoże pokonywać trasę ze wschodu na zachód na Starym Polesiu. To jest mocno utrudnione z powodu zamknięcia ul. Zielonej przez budowę podziemnej stacji Łódź Śródmieście przy skrzyżowaniu z ul. Zachodnią.

W piątek, razem z ul. 6 Sierpnia, zostaną oddane do użytku wyremontowane odcinki ulic Struga i Żeligowskiego. Ta druga była przejezdna już w jednym kierunku, a teraz znowu pojedziemy nią w obu. Natomiast ul. Struga zostanie otwarta na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Żeligowskiego. Na pozostałym trwa rozpoczęty w tym roku drugi etap przebudowy.

Wrócą autobusy MPK Łódź

Otwarcie ulic będzie się wiązało ze zmianami w MPK Łódź. W poniedziałek na wyremontowany odcinek ul. Struga wrócą autobusy linii 80 i 99, zaś na ul. 6 Sierpnia, po odcinku od ul. Żeligowskiego do ul. Żeromskiego, będą w obie strony kursowały autobusy linii 65.

Na ul. 6 Sierpnia do skończenia pozostała część skrzyżowania z remontowaną właśnie ul. 28. Pułku Strzelców Kaniowskich oraz gruntowna przebudowa skrzyżowania z ul. Lipową. Ta druga inwestycja będzie zrealizowana razem z zaplanowanym na kolejne lata remontem ul. Lipowej.

Zobacz także

Kontakt