Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Meat Point – takiej restauracji w Łodzi jeszcze nie było. To połączenie delikatesów i dobrej kuchni

Restauracja Meat Point (ul. Krótka 11) to połączenie restauracji, w której główną rolę gra dobrej jakości mięso, z delikatesami z dużym asortymentem tureckich specjałów, przypraw i słodyczy. Jedno jest pewne – drugiego takiego miejsca w Łodzi nie ma. Czym się wyróżnia?

Meat Point -  fot. ŁÓDŹ.PL
Lokal zajmuje cały budynek w małej uliczce koło ul. Zachodniej , fot. ŁÓDŹ.PL

Lokalizacja nie jest oczywista. Lokal zajmuje cały budynek w małej uliczce koło ul. Zachodniej. Na parterze mieści się przestronna restauracja z przeszklonym tarasem z widokiem na ulicę. Na pierwszym piętrze znajdują się sale biznesowa i rodzinna – idealne na grupowe konferencje czy rodzinne świętowanie. Ciekawość budzi trzeci pokój urządzony w stylu tureckim. Z wzorzystymi dywanami i miękkimi materacami do siedzenia na podłodze – w sam raz na tradycyjne tureckie śniadanie.

Meat Point na początek dnia

Poranny posiłek (w tygodniu od godz. 10:00, w weekend od godz. 9:00) warto rozpocząć od aromatycznej herbaty podawanej w małych szklaneczkach lub mocnej kawy po turecku. Ciekawostką jest ajran (słony napój na bazie jogurtu) wytwarzany na miejscu, nalewany do zdobionych, miedzianych kubków. Śniadania podawane są na wielu małych talerzykach. Każdy z nich zawiera inne składniki.

Restauracja i delikatesy

Choć to kelnerzy przyjmują od nas zamówienie przy stoliku, to sami możemy zdecydować, który kawałek mięsa trafi na nasz talerz. Wybieramy go z bogato wypełnionej witryny, w której utrzymywana jest odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. W menu królują szaszłyki z grillowanej wołowiny, steki oraz soczyste kawałki jagnięciny. 

Starannie wyselekcjonowane mięso (pochodzące tylko z Polski) możemy zakupić na miejscu i przygotować je w domu lub poprosić o doprawienie i ugrillowanie go w restauracji oraz zapakowanie na wynos.

Lokal przy ul. Krótkiej to również sklep z tureckimi specjałami. Półki wypełnione są aromatycznymi przyprawami, herbatami, syropami, chałwą i oliwkami na wagę. W lodówkach znajdziemy duży wybór serów i gotowych dań (np. z ciasta filo) do przygotowania w domu.

Zobacz także

Kontakt