Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Remont sygnalizacji na skrzyżowaniu Włókniarzy z Pojezierską. Zmiany w MPK Łódź

Zbliżające się prace na skrzyżowaniu ulic Włókniarzy i Pojezierskiej wymuszają wyłączenie sygnalizacji. Kiedy kierowcy i pasażerowie MPK Łódź mogą spodziewać się utrudnień?

Remont sygnalizacji na skrzyżowaniu Włókniarzy z Pojezierską -  fot. Google Street View
Remont sygnalizacji na skrzyżowaniu Włókniarzy z Pojezierską , fot. Google Street View

Wymiana okablowania i elementów sygnalizacji świetlnej w tak ruchliwej lokalizacji, jak skrzyżowanie z al. Włókniarzy, wymusza wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich jego użytkowników. Prace przy wyłączonej sygnalizacji zaplanowano od środy, 17 sierpnia, do końca kolejnego tygodnia.

Gdy sygnalizacja świetlna będzie wyłączona ruch al. Włókniarzy będzie możliwy po zwężeniach dla osób jadących na wprost oraz skręcających w prawo. Natomiast jadąc z obu kierunków ul. Pojezierską będzie możliwy jedynie skręt w prawo. Pozostałe kierunki z ul. Pojezierskiej będą dostępne poprzez zawrócenie na al. Włókniarzy przy kolejnej przecznicy.

Zmienioną trasą pojadą autobusy MPK Łódź:

Linia 73 z pętli Radogoszcz Zachód dojedzie do skrzyżowania Włókniarzy/ Pojezierska bez zmian, a następnie zawróci na rondzie Korfantego i ponownie Włókniarzy do Pojezierskiej i dalej dotychczasową trasą.

Zmiana trasy jedynie w podanym kierunku.

Linia 81 z pętli cm. Szczecińska do skrzyżowania Pojezierska/ Włókniarzy dojedzie bez zmian, a następnie zawróci na rondzie Korfantego i ponownie Włókniarzy do Pojezierskiej, gdzie wróci na swoją trasę.

Z pętli Sikawa Centrum Handlowe do skrzyżowania Pojezierska/ Włókniarzy dojedzie bez zmian, a następnie Włókniarzy, św. Teresy, Brukową i dalej dotychczasową trasą.

Linie N5A i N5B z pętli Radogoszcz Zachód dojadą do skrzyżowania Włókniarzy/ Pojezierska bez zmian, a następnie zawrócą na rondzie Korfantego i ponownie Włókniarzy do Pojezierskiej, gdzie wrócą na swoje stałe trasy.

Zmiana trasy jedynie w podanym kierunku.

Zobacz także

Kontakt