Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Sukcesja będzie znów otwarta! Zaskoczy łodzian nową nazwą i zupełnie inną ofertą!

Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora, za rok – latem 2023 r. – dawne Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja przy al. Politechniki 5 znów otworzy swoje drzwi. Pod inną nazwą i z innym pomysłem na przyciągnięcie klientów.

Znów ożyje gmach po Sukcesji -  fot. Stefan Brajter
Znów ożyje gmach po Sukcesji , fot. Stefan Brajter

Obiekt zamknięto latem 2020 r. po ogłoszeniu upadłości zadłużonej spółki Fabryka Biznesu, jego pierwszego właściciela. Zarząd nad Sukcesją przejął syndyk, który podjął decyzję o sprzedaży budynku w celu pokrycia wierzytelności upadłej spółki. Olbrzymi gmach został sprzedany dopiero na szóstym przetargu, po znacznym obniżeniu jego ceny wynoszącej początkowo 126 mln zł. W marcu 2022 r., po pięciu przetargach, do których nikt nie stanął, o zakup Sukcesji ubiegały się trzy podmioty. Najwyższą cenę 79,5 mln zł zaoferowała spółka Amush z Raszyna należąca do działającego od lat na polskim rynku biznesmena tureckiego pochodzenia Sabri Bekdasa. Umowę sprzedaży podpisano w ostatnich dniach lipca.

Nowy właściciel z miejsca rozpoczął prace nad reaktywacją obiektu, który ma się odrodzić pod nowym szyldem (nazwa jeszcze nie została wybrana) i z całkiem nową ofertą.

– Będzie to bardziej centrum rozrywki niż handlu, na który nie zostawiamy zbyt wiele miejsca. Przewidujemy wiele atrakcji dla rodzin, dzieci i młodzieży. Dużo takich rzeczy, których jeszcze w Łodzi nie ma – poinformował „Łódź.pl” Sabri Bekdas. – Szczegółów jeszcze nie zdradzamy, bo projekt całości dopiero się tworzy.

Zaplanowana inwestycja będzie wymagać przearanżowania wnętrz budynku po Sukcesji. Te prace mają rozpocząć się już 15 września.

Zobacz także

Kontakt