Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Więcej zieleni na placu Reymonta. Po remoncie pojawią się krzewy, ławki oraz ścieżka edukacyjna

Obecny plac Reymonta nie stanowi dla łodzian przyjaznej przestrzeni. Niebawem się to zmieni, za sprawą jego przebudowy i projektu zazielenienia. Na jakie zmiany mogą liczyć mieszkańcy?

Plac Reymonta – zielony ogród przyjazny naturze -  wiz. Urząd Miasta Łodzi
Plac Reymonta – zielony ogród przyjazny naturze , wiz. Urząd Miasta Łodzi

Dzięki przebudowie plac Reymonta zmieni się w przestrzeń przyjazną mieszkańcom, również tym czworonożnym.

Na zieleńcu pojawi się nowa ścieżka prowadząca w stronę przystanku tramwajowego przy ul. Przybyszewskiego, a także siedziska, na których będzie można odpocząć w cieniu drzew. Pomnik Reymonta pozostanie na swoim miejscu, ale zmieni się jego otoczenie. Pojawią się krzewy w stylu rustykalnym. Posadzone rośliny będą przyjazne owadom zapylającym – trzmielom, pszczołom, motylom.

Zieleń i elementy edukacyjne związane z twórczością Reymonta

Całość placu dopełni mini ścieżka edukacyjna, która będzie opowiadać o przyrodzie w życiu człowieka, w mieście, w kontekście twórczości Reymonta.

Projekt będzie tworzony we współpracy z łódzkimi firmami. Trwa nabór na przedstawicieli łódzkiego biznesu, którzy wyrażą chęć współfinansowania przedsięwzięcia. Ponadto, przebudowa jest dofinansowana z programu „Ogrody przyjazne naturze”, prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.


Program kierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego, a jego celem jest dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju zielonej infrastruktury, w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Dotacja wynosi maksymalnie 150 tys. zł.

Zobacz także

Kontakt