Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Widzew Futsal wzmacnia się przed pierwszą kolejką Futsal Ekstraklasy!

Już w najbliższą sobotę (27 sierpnia) Widzew Łódź Futsal zadebiutuje w Ekstraklasie. Podopieczni Marcina Stanisławskiego mają za sobą udany okres przygotowawczy. Ubytki w składzie zostały uzupełnione, pojawiły się również nowości w sztabie szkoleniowym.

Widzew Futsal -  fot. mat. pras.
Widzew Futsal przystąpi do rozgrywek Ekstraklasy wzmocniony , fot. mat. pras.

Już pod koniec sezonu 2021/2022 mówiło się, że kilku bardzo ważnych dla składu zawodników może odejść z Widzewa. Powody były różne – od zmiany miejsca zamieszkania po ukończenie studiów medycznych. Z drużyną pożegnali się Eryk Jarzębski, Michał Bondarenko, Aleks Dachina, Damian Kopa i Wojciech Łasak. W klubie zapewne najbardziej żałują Jarzębskiego i Bondarenki. Pierwszy z nich to dobrze rokujący młodzieżowiec, który był testowany w kadrze Polski U19, drugi natomiast strzelił wiele ważnych bramek. 

Widzew Futsal z mocnymi transferami

Skład nie pozostał jednak bez uzupełnień. Nazwiska trzech nowych zawodników w świecie polskiego futsalu robią wrażenie. Jako pierwszy ogłoszony został Jao Bernardes. Portugalczyk w swoim piłkarskim CV ma m.in. Spartę Praga i Benficę Lizbona. Do drużyny wniesie sporo techniki i południowej nieprzewidywalności, której brakowało w poprzednim sezonie. 

Kolejnym dużym wzmocnieniem jest transfer Maksyma Pautiaka. Ukrainiec to doświadczony ligowiec, który grał w największych polskich klubach. W poprzednim sezonie Ekstraklasy był zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem. Z Widzewem podpisał dwuletni kontrakt. 

Trzecim transferem był Wiaczesław Kożemjaka. Wyróżnia się dużą siłą, bardzo dobrą grą na tzw. „zastawkę”. Mając w składzie takich zawodników jak Daniel Krawczyk, Bernardes czy Maks Panasenko, zawodnik, który potrafi przytrzymać obrońców na plecach, daje wiele nowych możliwości taktycznych. 

Wzmocniony został również sztab szkoleniowy. Drugim trenerem został Michał Zawadzki, który wcześniej pracował w FC10 Zgierz czy Malwee Łódź. 

W pierwszej kolejce Widzew zmierzy się z Futsalem Leszno, piątą ekipą ubiegłego sezonu Statscore Futsal Ekstraklasy. Mecz odbędzie się w sobotę (27 sierpnia) o godz. 16:00 na hali przy ul. Małachowskiego. 

Bilety pod linkiem: widzew-bilety.sportigio.com/tickets

Zobacz także

Kontakt