Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Modernizacja Przędzalnianej na finiszu. Sprawdź, co się zmieniło [ZDJĘCIA]

Kończy się kolejna wakacyjna modernizacja. Do puli wyremontowanych ulic dołączyła ulica Przędzalniana. Wartość inwestycji wyniosła blisko 2 miliony złotych.

Przędzalniana -  fot. ŁÓDŹ.PL
Ulica Przędzalniana zyskała nową nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Przybyszewskiego do al. Śmigłego - Rydza , fot. ŁÓDŹ.PL

Remont na ostatniej prostej

– Ulica Przędzalniana zyskała nową nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Przybyszewskiego do al. Śmigłego - Rydza, wymienione zostały również krawężniki. Ekipy drogowców zobaczymy przy ostatnich poprawkach brukarskich oraz nasadzeniach zieleni. Zieleńce wzdłuż odnawianego odcinka drogi zostaną poddane pielęgnacji oraz wyrównane, pojawią się również nowe trawniki. Na nowej ulicy zakończyło się malowanie przejść dla pieszych, a to znak, że przed nami ostatnia prosta. Wykonawca przygotowuje się do odbiorów inwestycji, a te planujemy rozpocząć jeszcze w tym tygodniu – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi. 

Ciekawostka

Ulica Przędzalniana w Łodzi znajduje się w dzielnicy Widzew. Ma około 2,9 kilometra długości, przebiega od ul. Tuwima, przez skrzyżowanie z al. Piłsudskiego, przez tereny zabytkowego osiedla Księży Młyn. W czasie wojny zmieniono nazwę na Mark-Meissen-Strasse. Po wojnie przywrócono jej oryginalną nazwę – Przędzalniana. Na ścianie kamienicy przy ul. Przędzalnianej 8 w 2003 roku umieszczona została tablica informująca, że miejsce to jest geograficznym środkiem Łodzi.

Zobacz także

Kontakt