Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Nowy koń Straży Miejskiej w Łodzi. To 5-letni wałach rasy małopolskiej [ZDJĘCIA]

Sekcja Konna łódzkiej Straży Miejskiej wzbogaciła się o nowego, czworonożnego pracownika. Koń o imieniu Astur AA został kupiony w ramach projektu do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego na lata 2022/2023, pt. „Zwierzęta w Łodzi są ważne".

Jest to 5-letni wałach rasy małopolskiej, maści ciemnogniadej, urodzony 20.04.2018 r. w Janowie Podlaskim. Legitymuje się paszportem hodowlanym nr 616006580222518.

Astur AA jest młodym, dobrze ujeżdżonym, skocznym i odważnym koniem. Jego główne zalety to: łatwość w prowadzeniu, niepłochliwość, bardzo towarzyskie usposobienie i bezproblemowa obsługa. Pozytywnie przeszedł test na bodźce zewnętrzne i był dobierany zgodnie z wytycznymi, jakie obowiązują w doborze do służby koni policyjnych. Koń jest zdrowy i przeszedł pozytywnie badania weterynaryjne przed zakupem.

Astur AA będzie wraz z pozostałymi końmi służbowymi patrolował Las Łagiewnicki, uroczysko Lublinek oraz łódzkie parki. Z pewnością będzie można go zobaczyć podczas zabezpieczeń meczów piłki nożnej naszych łódzkich drużyn oraz innych imprez masowych i uroczystości.

Sekcja Konna łódzkiej Straży Miejskiej działa od 14 lutego 1994 roku. Obecnie stacjonuje w Łódzkim Szlaku Konnym na ul. Wycieczkowej 86. Posiada 8 koni i 11 jeźdźców.

Kontakt