Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Dzień Dziecka w Łodzi. TOP 10 pomysłów na świętowanie w mieście

Z okazji Dnia Dziecka łódzkie instytucje kulturalne przygotowały specjalne atrakcje, prezentujemy te najciekawsze.

Dzień Dziecka w Łodzi
Na najmłodszych mieszkańców Łodzi czeka wiele atrakcji

Piotrkowska

W sobotę (4 czerwca) Piotrkowska między pl. Wolności a placem przy D.H. “Magda” zamieni się w prawdziwy raj dla najmłodszych! Będą mogli skorzystać z kilkudziesięciu stoisk z bogatą ofertą warsztatów, animacji i konkursów (godz. 13:00), dmuchańców i strefy zabaw oraz baniek mydlanych (godz. 14:00) oraz wziąć udział w spektaklu teatralnym „Morskie opowieści” (godz. 12:00). 

W godz. 12:00-17:00 dostępne dla dzieci będą: ogromny 15-metrowy, dmuchany Bajkowy Zamek i dwa figloraje. Oprócz tego wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się malowanie buziek, prezentacja sprzętu Eko Patrolu ratującego zwierzaki czy wystawa zjawiskowych samochodów. Całe wydarzenie jest bezpłatne.

Orientarium w Łodzi

Do świętowania Dnia Dziecka przyłącza się także Orientarium w Łodzi (ul. Konstantynowska 8/10), które w środę (1 czerwca) przygotowało dla dzieci i dorosłych warsztaty rodzinne. Głównym punktem programu będzie zwiedzanie zaplecza słoniarni wraz z sypialnią słonia Aleksandra. Szczegóły z cennikiem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie orientarium.lodz.pl.
Z kolei w weekend 4-5 czerwca odwiedzający będą mogli zobaczyć kąpiel słoni indyjskich, pokazowe karmienie orangutanów i poznać podwodny świat oceanu.
Bilety: 70 zł i 40 zł (z Kartą Łodzianina).

Muzeum Kinematografii

Bajkowy Dzień Dziecka w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) zaplanowano na środę (1 czerwca) na godz. 15:30. Dzieci przeniosą się do świata kultowych polskich bajek, jak „Bolek i Lolek” czy „Miś Uszatek”. Filmowe opowieści będą odkrywane przez twórcze zagadki, rymowane quizy i bajkowe puzzle. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz najnowszych polskich animacji dla dzieci z ulubionymi bohaterami: Florką, Żubrem Pompikiem, Mami Fatale i Agatką.
Bilety: 15 zł.

Ulica Żywiołów EC1

Święto Dzieci w Ulicy Żywiołów EC1 (ul. Targowa 1/3) to odkrywanie świata i świetna wspólna zabawa. W środę (1 czerwca) w godz. 10:00–12:00, 12:30–14:30 i 16:00–18:00 na zwiedzających czeka gra z wykorzystaniem informacji ukrytych w zakamarkach Ulicy Żywiołów, barwne gry podłogowe i spotkania z Żywiołakami.
Bilety: 20 zł.

Fabryka Sztuki

Dzień Dziecka na Abramce – to piknik sąsiedzki z zaproszeniem do wspólnej zabawy, skierowanym także do dzieci ukraińskich! Z okazji Dnia Dziecka Fabryka Sztuki zaprasza wszystkich chętnych do spędzenia rodzinno-sąsiedzkiego popołudnia w pasażu Abramowskiego w środę (1 czerwca) w godz. 15:00–18:00.

W programie znalazły się warsztaty plastyczne, nauka robienia „łapaczy snów”, pyszne i zdrowe warsztaty kulinarne, warsztaty sportowe z krav magi, strefa relaksu oraz niezwykle przyjemne warsztaty muzyczne dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Teatr Nowy

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka (ul. Zachodnia 93) zaprasza na spektakl „My, psy”, przedstawienie można zobaczyć 1 i 2 czerwca godz. 9:00 i 12:00 oraz 3 czerwca o godz. 10:00. Sztuka „My, psy” jest pierwszym utworem scenicznym napisanym przez Henia Psa, wybitnego artystę estradowego, tenora dramatycznego, jednego z najprzystojniejszych kundli średniego pokolenia. Bilety: 20–25 zł.

Planetarium EC1

Planetarium EC1 (ul. Targowa 1/3) w sobotę (4 czerwca) zorganizuje historyczną grę miejską nawiązująca do rewolucji 1905 r. Gra odbędzie się pomiędzy ulicami Stodolnianą, Podrzeczną, Wolborską, Widzewską, Dzielną, Zieloną, Długą, Ogrodową i Zachodnią, a rozpocznie się przy ul. Średniej 16, na tyłach Żeńskiego Rosyjskiego Gimnazjum Rządowego. Zgłoszenia mailowo na adres swietlica@planetarium.org.pl.

Biblioteka Otwarta

Dzień Dziecka można uczcić także w Bibliotece Otwartej (ul. Narutowicza 8/10). W środę (1 czerwca) o godz.17:00 rozpoczną się tam rodzinne warsztaty tworzenia książek POP-UP. Książki przestrzenne cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i jak żadne inne pomagają przenieść się czytelnikowi w świat przedstawiony w opowieści. Podczas zajęć będzie okazja by pooglądać książki POP-UP dostępne w bibliotece, a także stworzyć własną!
Tego dnia zaplanowano także dodatkowe atrakcje – malowanie buziek i wspólne zdobienie donic. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: 571 553 049.

Aquapark Fala

W Dniu Dziecka Aquapark Fala (al. Unii Lubelskiej 4) zaprasza na „Dzień Dzieciaka za Piątaka”. W tym dniu wszystkie dzieci do 18. roku życia mogą skorzystać z wodnego szaleństwa w cenie 5 zł za 1 godzinę, 10 zł za dwie godziny i 15 zł za 3 godziny pobytu na Fali. W ramach biletu wstępu dzieci będą mogły także korzystać z dodatkowych atrakcji w godz. 12:00–16:00. W programie zabawy z clownem i szczudlarzem, balonowe zoo, nauka żonglowania i chodzenia na miniszczudłach, megabańki, konkurs z nagrodami, warsztaty taneczne w wodzie i kiermasz taniej książki.

Miejska Galeria Sztuki

W Dzień Dziecka o godz. 17:00 na bezpłatne warsztaty „Wkręć się” z tworzenia plakatów filmowych zaprasza Galeria Bałucka (Stary Rynek 2). Uczestnicy najpierw zwiedzą wystawę plakatów „Plakatowa zapowiedź” i wezmą udział w zabawie dotyczącej cech dobrego plakatu filmowego, następnie stworzą swój autorski plakat. Nie zabraknie też ćwiczeń na wyobraźnię i kreatywność.

Zobacz także

Kontakt