Dzieła impresjonistów wychodzą z ram

Wystawa malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów w 3D odbędzie się po raz pierwszy w Łodzi. W dniach 8-9 lutego Expo Łódź będzie można zobaczyć ożywione trójwymiarowe reprodukcje obrazów takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin czy van Gogh.

 -  mat. prasowy

Organizatorzy zachęcają do założenia okularów 3D i wybrania się w niesamowitą podróż po świecie sztuki. Blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Dzięki zastosowaniu tej technologii dzieła największych malarzy zyskają jeszcze większą głębię i ekspresję.

Światło razi swoim blaskiem przebijając się przez korony drzew, zmuszając oglądających by zmrużyli oczy. Słoneczników aż chciałoby się dotknąć, tak stają się realne, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w  nieustającym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”. Na trójwymiarowych reprodukcjach obrazów, tak dobrze wszystkim znanych, goście odkrywają detale dalszego planu elementy, na które do tej pory nie zwrócili uwagi.

Cennik:
Bilet normalny, jednorazowy  przedsprzedaż online 25 zł,
Kup bilet: ToBilet.pl
Bilet normalny, jednorazowy – w kasie 30 zł
www.impresjonisci3d.pl

Related News

Kontakt