Łodzianie walczą o tytuł

Dzisiaj i jutro w hali Anilany przy ul. Sobolowej 1 toczyć się będzie walka o mistrzostwo Polski juniorów w piłce ręcznej. Wśród czterech pretendentów do tytułu są gospodarze, którzy od kilku lat zdominowali rywalizację w roczniku 2001.

Podopieczni Adama Jędraszczyka i Michała Matyjasika mają już na koncie mistrzostwo kraju młodzików (2016) i juniorów młodszych (2018). Zdobyli też medal w rywalizacji juniorów, w której przed rokiem wywalczyli brąz, choć przyszło im wówczas walczyć z zespołami złożonymi z zawodników o rok starszych. Teraz celują w kolejne złoto.

W meczu półfinałowym łodzianie zagrają dzisiaj z zespołem SPR Energa Wybrzeże III Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Dwie godziny wcześniej do walki staną zawodnicy UKS Olimpia Biała Podlaska i PGE Vive Kielce. Zwycięzcy piątkowych półfinałów w sobotę zagrają o złoto (godz. 12.30), a pokonani będą walczyli o brąz (godz. 10.30).

Mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności, ale rywalizację „na żywo” będzie można śledzić na antenie TV Toya oraz na portalach internetowych.

Kontakt