Urząd Miasta Łodzi

Potrzebne pogotowia rodzinne dla opuszczonych maluszków i ich słodkich stópek!

Są w łódzkiej pieczy zastępczej maleństwa pozostawione przez mamy w szpitalu od razu po narodzinach. A są i takie, które trzeba było interwencyjnie odebrać z rodzinnego domu, bo były bite, głodzone i zaniedbywane. Jedne i drugie doświadczyły opuszczenia przez bliskich. Czasami płaczą godzinami aż do zaśnięcia z wyczerpania. Albo zastygają w bezruchu i już wcale nie płaczą, tylko kiwają się, ssą kciuki i przestają widzieć ludzi wokół.

Część z nich znajdzie nowych rodziców adopcyjnych. Zanim jednak trafią do adopcji, potrzebne są dla nich rodziny zastępcze, które pomogą im odzyskać zaufanie do świata. Ale wiemy też, że niektórymi maluszkami nikt się nie zainteresuje i ich szanse na adopcję będą niemal zerowe. Bo mają FAS lub innego rodzaju niepełnosprawność. Dla nich nadzieją na życie w domu, a nie w placówce, są rodziny zastępcze specjalistyczne. Takie, które zadbają o terapię i rehabilitację dzieci. Takie, które będą patrzeć sercem i bez oceniania.

Chcesz pomagać zawodowo?

Zostań pogotowiem dla noworodków, niemowląt i małych dzieci, by wspierać je przed pójściem do adopcji.

Albo wybierz inną formę rodzicielstwa zastępczego i opiekuj się opuszczonymi dziećmi długoterminowo, przez kilka lub kilkanaście lat.

Pomyśl o tym już dziś! Jeśli mieszkasz w Łodzi, napisz do nas, a my opowiemy Ci o szczegółach.

KONTAKT:

rodzinajestdladzieci@mops.lodz.pl
lub
www.facebook.com/RodzinaJestDlaDzieci

Kontakt