Urząd Miasta Łodzi

Rewanż dla Wybrzeża

W pierwszej rundzie eWinner 1. Ligi Żużlowej zawodnicy Orła postarali się o miłą niespodziankę, pokonując na wyjeździe faworyzowaną ekipę Zdunek Wybrzeża. W Gdańsku łodzianie wygrali 45:44, lecz w rewanżu w Łodzi lepsza okazała się ekipa z Trójmiasta.

Przed biegami nominowanymi gdańszczanie prowadzili 41:37, ale przedostatni wyścig gospodarze wygrali 4:2 i na finiszu mogli jeszcze odwrócić losy spotkania. Bieg 15. zakończył się jednak remisem i trzy punkty pojechały do Gdańska.

Po rozegraniu ośmiu kolejek tabelę otwiera Celfast Wilki Krosno (16 pkt.). Lider ma pięć oczek przewagi nad ekipą ROW Rybnik (11 pkt. w siedmiu spotkaniach) i siedem nad Zdunkiem Wybrzeże (9 pkt.). Orzeł w sześciu spotkaniach zgromadził 6 pkt. i jest na siódmym, przedostatnim miejscu. W następnym meczu łodzianie podejmą czwartą w klasyfikacji Arged Malesę Ostrów Wielkopolski (13 czerwca, godz. 14). 

Orzeł – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46. Punkty dla Orła: Luke Becker 9, Mateusz Dul 9,  Brady Kurtz 8, Marcin Nowak 7, Norbert Kościuch 6, Aleksandr Łoktajew 5, Jakub Sroka 0.

Kontakt