Z Limassol przywiózł złoto

W cypryjskim Limassol odbyły się kolejne zawody Młodzieżowej Ligi Światowej (Youth League) w karate. Złoty medal z tej imprezy przywiózł Dominik Dziuda. Zawodnik TME Olimp Łódź zwyciężył w kategorii kadet – 57 kg, w której do rywalizacji stanęło 32 zawodników z 14 państw.

W drodze do finału mistrz świata z TME Olimp stoczył cztery zwycięskie walki, a w alce o złoto 2:1 pokonał rywala z Łotwy. Niewiele brakowało, by na podium stanęła również Anita Białecka, która w kategorii junior – 59 kg przegrała walkę o brąz z trzecią zawodniczką ostatnich mistrzostw Europy.

Pozostali reprezentanci łódzkiego klubu występy w Limassol zakończyli w eliminacjach. Antonina Żurawska odpadła w ćwierćfinale, przegrywając poprzez przewagę senshu przy stanie 2 do 2 z zawodniczką z Czech. Hubert Jarocki uległ w drugiej walce jordańskiemu mistrzowi świata, Oliwier Pełka przegrał pierwszą walkę z późniejszym finalistą z Ukrainy, a w walce repasażowej nie poradził sobie z zawodnikiem ze Słowacji. Podobnie zakończył się występ Łukasza Bankowskiego. Przemysław Kołodziejczak wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Niemiec, ale przegrał w drugiej rundzie z zawodnikiem ze Słowacji. Oliwia Karbownik i Nina Nastaga przegrały swoje pierwsze walki.

Kontakt