Polski Ład - zdecyduj, jakie inwestycje zrealizować w Łodzi

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił konkurs na inwestycje, które mają być finansowane z rządowego programu Polski Ład. Dajemy łodzianom do wyboru trzy inwestycje z każdej puli, zgłosić możemy tylko jedną z każdej kategorii.

W aktualnym naborze każdy samorząd może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie, przy czym:

 • jeden wniosek bez limitu wartości inwestycji,
 • drugi wniosek na inwestycję, której wartość nie przekracza 30 mln zł,
 • trzeci - na inwestycję, której wartość nie przekracza 5 mln zł.

Przez cały tydzień na platformie VOX POPULI to łodzianie w głosowaniu będą decydować czy wolą basen, nową Szczecińską czy nowe torowisko na Konstantynowskiej. Dajemy łodzianom do wyboru trzy inwestycje z każdej puli, zgłosić możemy tylko jedną z każdej kategorii.

Inwestycja do 5 mln złotych

 1. Remont ulicy Biegańskiego
 2. Remont ulicy Ozorkowskiej
 3. Remont ulicy Górniczej

Inwestycja do 30 mln

 1. Nowe torowisko w ul. Konstantynowskiej (odc. Krakowska - al. Unii)
 2. Remont ul. Pomorska (odcinek Mileszki - Juhasowa)
 3. Utworzenie rekreacyjnego "Szlaku Doliny Sokołówki"

Inwestycja bez ograniczeń finansowych

 1. Remont ul. Szczecińskiej
 2. Budowa ośrodka kulturalno-rekreacyjnego na Olechowie ( w tym basenu)
 3. Budowa przejazd pod torami kolejowymi na ul. Widzewskiej

- Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił konkurs na inwestycje, które mają być finansowane z rządowego programu Polski Ład. W aktualnym naborze każda jednostka może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie, przy czym jeden wniosek bez limitu wartości inwestycji, drugi wniosek na inwestycję, której wartość nie przekracza 30 mln zł, a trzeci - na inwestycję, której wartość nie przekracza 5 mln zł.  Ponieważ chcemy, żeby to były inwestycje najważniejsze dla Was, proponujemy głosowanie.  Przez cały tydzień na platformie VOX POPULI to łodzianie w głosowaniu będą decydować czy wolą basen, nową Szczecińską czy nowe torowisko na Konstantynowskiej. Dajemy łodzianom do wyboru trzy inwestycje z każdej puli, zgłosić możemy tylko jedną z każdej kategorii. Głosowanie na VOX POPULI rozpoczęło się właśnie teraz (godz. 10.00 w poniedziałek) i potrwa cały tydzień do północy w niedzielę. Inwestycje, które wybiorą łodzianie, zostaną przedstawione na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Po zabezpieczeniu wkładu własnego złożymy wnioski. Mamy na to czas do końca lipca – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy  wiceprezydent miasta Łodzi.

ZAGŁOSUJ NA VOX POPULI

Kontakt