Urząd Miasta Łodzi

Dwa mecze, dwa zwycięstwa

W rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet po dwóch kolejkach przerwy znów podwójne zwycięstwo odniosły łódzkie zespoły. Niepokonany ŁKS Commercecon po pięciosetowej walce wygrał w Bielsku-Białej z BKS Profi Credit, a drużyna Grot Budowlani w trzech setach ograła w Łodzi Polski Cukier Muszyniankę Muszyna.

Przed meczami szóstej kolejki tylko dwie ekipy – ŁKS Commercecon i Chemik Police – miały na koncie komplet zwycięstw. Ten stan się utrzymał, jednak policzanki w Legionovie wygrały za trzy punkty (3:1), dzięki czemu odzyskały prowadzenie w rozgrywkach. Dla łodzianek punkt stracony w Bielsku-Białej oznaczał spadek na drugie miejsce w tabeli. Podopieczne Michala Maska słabo weszły w mecz i nie mogły się pozbierać po długiej przerwie między drugim i trzecim setem. Efekt był taki, że partie numer 1 i 3 przyjezdne przegrały do 17. W trzech kolejnych były jednak znacznie lepsze od rywalek i ostatecznie odniosły szóste zwycięstwo w tym sezonie.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 16:25, 25:17, 16:25, 12:15). ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Katarzyna Sielicka, Krystyna Strasz (libero) oraz Agata Wawrzyńczyk, Deja McClendon, Dominika Mras i Małgorzata Skorupa. MVP: Deja McClendon.

Złą passę przerwały siatkarki Grot Budowlani, które po dwóch meczach bez zdobytego punktu i seta w Atlas Arenie wygrały 3:0 z Polskim Cukrem Muszynianką. Dzięki temu zwycięstwu łodzianki wyprzedziły ekipę z Muszyny i są obecnie na czwartym miejscu w tabeli. Do trzeciego Developresu SkyRes Rzeszów Grot Budowlani tracą jeden punkt, a do ŁKS Commercecon – cztery.

Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (26:24, 25:23, 25:11). Grot Budowlani: Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Julia Twardowska, Gabriela Polańska, Pavla Vincourova, Agata Witkowska (libero) oraz Justyna Kędziora i Hana Cutura. MVP: Agnieszka Kąkolewska.

W siódmej kolejce Grot Budowlani 28 listopada zagrają we Wrocławiu z Impelem, a dzień później w Atlas Arenie ŁKS Commercecon podejmie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Początek obu spotkań o godz. 18.

Dla zespołu Grot Budowlani mecze LSK nie będą wkrótce jedynymi, w jakich wezmą udział. Od 12 grudnia podopieczne Błażeja Krzyształowicza będą też walczyły w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, w których los zetknął je z bardzo wymagającymi rywalkami. W grupie D oprócz łodzianek wystąpią też dwie drużyny tureckie (Galatasaray Stambuł i VakifBank Stambuł) oraz jedna rosyjska (Dynamo Moskwa). W takim towarzystwie każde zwycięstwo trzeba będzie uznać za sukces.

Kontakt