Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Wodni mistrzowie

Jedna seria spotkań pozostała do zakończenia rozgrywek ekstraklasy piłki wodnej. Najważniejsze rozstrzygnięcie już jednak zapadło. Po rocznej przerwie tytuł mistrza Polski wrócił do Łodzi!

Waterpoliści ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki decydujące zwycięstwo odnieśli w Poznaniu, gdzie rozegrali dwumecz z wiceliderem tabeli KS Waterpolo. Podopieczni Edwarda Kujawy do Wielkopolski jechali z zadaniem zdobycia przynajmniej jednego punktu, który w perspektywie dwóch spotkań z przedostatnią w rozgrywkach Polonią Bytom gwarantowałby im praktycznie tytuł mistrzowski.

„Nasza taktyka w Poznaniu będzie prosta - od początku do końca będziemy bardzo konsekwentnie grali w obronie, a w ataku coś się rzuci" - mówił Kujawa. Ten plan łodzianie perfekcyjnie zrealizowali w pierwszym pojedynku. O zwycięstwie 10:9 przesądziła pierwsza kwarta, wygrana przez łodzian 2:1. Trzy kolejne kończyły się remisami, co zapewniło przyjezdnym końcowy sukces w meczu i całych rozgrywkach. Nic dziwnego, że po ostatnim gwizdku radość w łódzkiej ekipie była ogromna. Najlepszym zawodnikiem gości był w tym meczu Jan Szabłowski.

Po odzyskaniu tytułu najlepszej drużyny w kraju łodzianom trudno było utrzymać maksymalną koncentrację w drugim pojedynku. Co prawda w połowie spotkania mieli jednobramkową przewagę, jednak w trzeciej kwarcie gospodarze doprowadzili do remisu, a w czwartej zdobyli dwie bramki więcej od łodzian. Wynik tego meczu nie miał już jednak żadnego znaczenia w walce o złoto. W drugim spotkaniu najlepszym graczem przyjezdnych został wybrany Piotr Michalski.

KS Waterpolo Poznań - ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki 9:10 (1:2, 2:2, 3:3, 3:3) i 14:12 (3:3, 2:3, 5:4, 4:2).

Przed ostatnią serią spotkań łódzki zespół ma sześć punktów przewagi nad ekipą z Poznania i zagwarantowany tytuł mistrzowski. To już siedemnasty tytuł najlepszej drużyny w kraju. Łódzcy waterpoliści zdobywali je pod szyldami: Anilany, ŁSTW i ŁSTW UŁ. Piętnaście z nich wywalczyli pod wodzą Edwarda Kujawy! Tegoroczny zbiegł się z jubileuszem 20-lecia ŁSTW, które w roku 1997 rozpoczęło kontynuację waterpolowych tradycji Anilany.

Bieżący sezon łodzianie zakończą w ostatni weekend maja, podczas którego w Bytomiu rozegrają dwa mecze z WTS Polonią.

Kontakt