Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

III Otwarty Dzień Gimnastyki Sportowej

Już po raz trzeci w hali sportowej MOSiR przy ul. Karpackiej 61 odbędzie się Otwarty Dzień Gimnastyki Sportowej. Gościem honorowym będzie Leszek Blanik - złoty i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich, a obecnie trener polskiej kadry narodowej.

„To kolejna gwiazda sportu, która dostrzega działania i zaangażowanie Łodzi w poszukiwanie nowych talentów. Mam nadzieję, że jego obecność wpłynie na frekwencję i w hali Tęczy pojawi się dużo młodych ludzi chcących zobaczyć, jak ta gimnastyka sportowa wygląda" - powiedział pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Dni Otwarte Gimnastyki Sportowej to projekt przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz REGIMIS Studio Sportu i Rekreacji Jacka Włuki. Głównym celem wspólnych działań jest szukanie nowych talentów, które w przyszłości będą miały znaczący wpływ na poziom łódzkiego sportu.

„W przygotowywanej przez nas strategii gimnastyka sportowa to jeden z elementów, który dzieci powinny ćwiczyć od przedszkola. Od niej może się bowiem zacząć przygoda z każdą inną dyscypliną sportu. Gimnastyka otwiera praktycznie nieograniczone możliwości trenowania" - wyjaśnił Trela.

Sobotnia impreza rozpocznie się o godz. 10.45 zajęciami dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Od 12.30 ćwiczyć będzie młodzież (13-18 lat) oraz rodziny.

„To wielka impreza popularyzująca gimnastykę sportową. W jej trakcie odbędą się bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Każdy może na nie przyjść i poćwiczyć na przepięknej sali, profesjonalnym sprzęcie i pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W przerwie zajęć będą pokazy, w których wezmą udział m.in. czołowi zawodnicy z kadry narodowej prowadzonej przez Leszka Blanika. Jego osoba z pewnością przyciągnie większą liczbę uczestników. Nasz medalista olimpijski opowie o swojej karierze, ale będzie też możliwość rozmowy z nim i zadawania pytań" - poinformował Jacek Włuka.

Wieczorem w hali przy ul. Karpackiej przeprowadzone zostaną sześćdziesięciominutowe treningi dla rodzin (19.15 - 20.15) i osób dorosłych (20.15-21.15). Zapisy na wszystkie zajęcia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 42 272 14 28.

Kilkanaście dni po III Otwartym Dniu Gimnastyki Sportowej hala przy ul. Karpackiej będzie gościła uczestników Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w Gimnastyce Sportowej. Zawody odbędą się w dniach 2-4 czerwca, a ich gospodarzem i organizatorem będzie UKS SP7 Łódź. „Mam nadzieję, że zdobędziemy na nich nie mniej medali niż w roku ubiegłym. Wówczas nasze dziewczynki wywalczyły siedem krążków, a chłopcy sześć" - powiedziała prezes UKS SP7 Agnieszka Rembowska.

Dodała, że głównym celem klubu jest zaszczepienie u dzieci potrzeby aktywnego i zdrowego stylu życia. „Gimnastyka sportowa to piękno, perfekcja i estetyka. Staramy się uczyć głównie perfekcji ruchu, jednak przede wszystkim zależy nam na tym, żeby zaszczepić u dzieci potrzebę aktywności fizycznej. Chcemy, by od najmłodszych lat uczyły się, że jest ona potrzebna w życiu codziennym" - zakończyła Rembowska.

Kontakt