Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

European Cycling Challenge 2017. To już półmetek rowerowej rywalizacji

European Cycling Challenge trwa do końca maja. W połowie dystansu o tytuł najbardziej rowerowego miasta Łódź zajmuje 17 miejsce wśród 52 miast z Europy. Dla najbardziej aktywnych czekają nagrody, a dla grup rowerowe stacje naprawcze.

Zachęcamy do dalszego aktywnego udziału w ECC 2017 -  fot. z arch. UMŁ
Zachęcamy do dalszego aktywnego udziału w ECC 2017 , fot. z arch. UMŁ

Przez pół miesiąca łodzianie pokonali 33 186 km. W rywalizacji bierze udział ponad 600 osób. Wyprzedziliśmy na rowerach Toruń, Gdańsk i Kraków. Przed nami Warszawa, Poznań i Gdańsk zajmujący pierwsze miejsce w konkursie.

Wśród najbardziej aktywnych firm pierwsze miejsce zajmuje MPK-Łódź z wynikiem 3 221 km, a za nim firma TomTom, która pokonała 2 875 km. Podium zamyka Zarząd Dróg i Transportu z wynikiem 2 227 km. Do konkursu zgłosiło się 28 firm, 22 szkoły i wydziały uczelniane, oraz 8 organizacji. Łącznie 58 drużyn. Jest to lepszy wynik niż w poprzednich latach. Wśród organizacji pierwsze miejsce zajmuje ŁKTK PTTK z wynikiem 3 772 km, a wśród uczelni wygrywa Wydział Budownictwa Architektury i Środowiska UŁ. Pogoda zachęca do działania, więc mamy nadzieję dobić do wyniku z ubiegłego roku.

Przypominamy, że na indywidualnych uczestników czekają rowerowe gadżety, a dla każdego, kto pokona ponad 600 kilometrów specjalna rowerowa torba zaprojektowana na tę okazję. Dla każdej z drużyny, która wygra w swojej kategorii przygotowaliśmy rowerową stację naprawczą.

Kilometry kręcimy jeszcze do końca maja. Szczegóły i zapisy na facebookowej stronie wydarzenia.

Kontakt