Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Komiks oprowadzi po muzeum

Muzeum Miasta Łodzi ma dla młodych gości wyjątkowy przewodnik.

W Muzeum Miasta Łodzi dzieci i młodzież mogą wypożyczyć wyjątkowy przewodnik po wnętrzach pałacu zatytułowany „W magicznym domu pana Poznańskiego”. Wydawnictwo w formie kolorowego komiksu jest efektem projektu edukacyjnego Muzeum Miasta Łodzi i Zespołu Szkół Bernardyńskich w Łodzi realizowanego od września 2016 do maja 2017 r. Przewodnik jest dostępny bezpłatnie – wypożyczany dla chętnych na czas zwiedzania Muzeum w kasie w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Punktem wyjścia do powstania komiksu stały się dzieje rodziny łódzkiego fabrykanta, jednego z twórców wielkoprzemysłowej Łodzi, Izraela Kalmanowicza Poznańskiego. Młodzież w trakcie wizyt w jego rezydencji pałacowej przy ul. Ogrodowej, zainspirowała się losami łódzkiego „magnata bawełny” i wpadła na pomysł przewodnika w formie komiksu.

Dla tych, którzy chcieliby otrzymać publikację na własność, Muzeum Miasta Łodzi przygotowało niespodziankę. W trakcie Magicznej Nocy Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, 2 czerwca, w placówce odbędzie się specjalna gra, której zwycięzcy otrzymają wybrane wersje językowe komiksowych przewodników.

Kontakt