Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Sukces łódzkiej animacji

„Kosmos” stypendystki Prezydenta Miasta Łodzi Darii Kopiec oraz „Cipka” Renaty Gąsiorowskiej, studentki łódzkiej Szkoły Filmowej, powalczą o Kryształy w Annecy - jednym z najbardziej prestiżowych festiwali animacji.

"Kosmos"

Annecy International Animation Film Festival to jeden z najważniejszych festiwali animacji na świecie. W jego ramach co roku prezentowanych jest 200 filmów z całego świata w kilku sekcjach konkursowych (m.in. pełny metraż, krótki metraż, film dyplomowy) oraz poza konkursem. Do udziału w tegorocznej 41. edycji festiwalu zgłoszono 2600 filmów, z tego ponad 200 filmów krótkometrażowych zaproszono do czterech sekcji konkursowych -  najlepsze mają szanse na zdobycie  Kryształów.

W tym gronie są 2 filmy z Łodzi: "Kosmos" Darii Kopiec, który powalczy o nagrodę w kategorii krótki metraż oraz „Cipka”Renaty Gąsiorowskiej, która ma szansę na nagrodę w konkursie filmów studenckich. Ta druga to zabawna historia młodej dziewczyny, która spędza wieczór w mieszkaniu.  "Kosmos" natomiast - dwuminutowa animacja powstała w ramach programu Stypendia Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi - to poetycka opowieść o cielesności, miłości fizycznej i pierwszym seksualnym doświadczeniu młodej dziewczyny, przed którą otwiera się nagle kosmos nowych doznań. Film zrealizowano dzięki wsparciu Wydziału Kultury Miasta Łodzi.

Tegoroczna edycja Festiwalu potrwa od 12 do 17 czerwca.

Obu artystkom gratulujemy kwalifikacji i trzymamy kciuki za wygraną!

Kontakt