Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Startuje Łódzki Budżet Obywatelski 2021

(1 października) rozpoczyna się głosowanie w IX edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można oddać głos w formie tradycyjnej, papierowej. Aż do 29 października będzie czas na głosowanie elektroniczne. Lepiej jednak nie odkładać tego na ostatni moment – w tegorocznej edycji jest aż 717 projektów, dlatego warto przejrzeć je wcześniej i wybrać świadomie.

Pomnik jednorożca
Dzięki budżetowi obywatelskiemu w Łodzi powstał m.in pomnik jednorożca

Każdy mieszkaniec może oddać 5 głosów na projekty ponadosiedlowe i 5 na projekty osiedlowe. W ramach głosowania osiedlowego można wybrać projekty z dwóch dowolnych osiedli, bez względu na miejsce zamieszkania. Na przykład mieszkając na osiedlu Śródmieście Wschód, możemy wybrać projekty z Górniaka, Złotna czy Bałut Zachodnich. Ważne jest to, z jakim osiedlem się utożsamiamy.

Biorąc udział w głosowaniu papierowym, można pobrać formularz z trzech stron – www.lodz.pl/bo, www.lodz.pl/decydujemy, a także www.bip.uml.lodz.pl. Formularze będą także dostępne w wybranych punktach Urzędu Miasta Łodzi.

Punkty do oddawania głosów papierowych:

  1. Zachodnia 47
  2. Politechniki 32
  3. Krzemieniecka 2B
  4. Piłsudskiego 100
  5. Piotrkowska 110

Podczas głosowania elektronicznego trzeba będzie podać numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie kod do weryfikacji. Poprzez jeden numer telefoniczny może zagłosować pięć osób. Kod weryfikacyjny przychodzi na telefon w ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. 

Głosowanie online >>>

W IX edycji ŁBO do rozdysponowania przez mieszkańców jest 26 mln zł. Z tego 5,5 mln to kwota na projekty ponadosiedlowe, a 20,5 mln zł na projekty osiedlowe.

Wyniki głosowania poznamy w listopadzie, a realizacja projektów rozpocznie się w 2022 r.

 

 

 

 

Kontakt