Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Seniorzy i seniorki z Łodzi zostali ambasadorami książki „I nigdy Cię nie opuszczę”

Seniorzy i seniorki z łódzkiego Klubu Seniora promują książkę trójki poczytnych autorek. Nagrali fragmenty lektury. „Ambasadorów książki" z Łodzi można posłuchać na profilu „I ja Ciebie też" na Facebooku.

Łódzcy seniorzy -  fot. strona „I ja Ciebie też"
Autorki pokochały łódzkich seniorów , fot. strona „I ja Ciebie też"

A wszystko zaczęło się w grudniu, gdy dwie z trzech autorek książki „I nigdy Cię nie opuszczę" przyjechały do Łodzi i spotkały się z seniorami.

- Panie Katarzyna Kalicińska, Beata Harasimowicz i Zuzanna Dobrucka napisały książkę "I nigdy cię nie opuszczę". Dwie z Pań: Beata i Zuzanna odwiedziły Łódź. I spotkały się seniorami z naszego Klubu Seniora. Było to niezwykle miłe i inspirujące spotkanie. Ale wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jak "brzemienne" w skutki - śmieje się Aleksandra Pawlak, koordynatorka Klubu Seniora przy ul. Cieszkowskiego 6. 

Jak do tego doszło?

Autorki pokochały łódzkich seniorów i poprosiły, by Ci... stali się ambasadorami tej książki i zachęcali do jej przeczytania! Niezwykła to rzecz, bo zazwyczaj do takiej promocji lektury wybiera się znane i rozpoznawalne twarze gwiazd. Seniorzy nagrali więc fragmenty lektury i wysłali je do pisarek. Pierwsi na profilu "I ja Ciebie też" pojawili się Pani Helena i jej mąż Franciszek. 

- Książkę czyta pani Helena, osoba bardzo wyczulona na kwestie kultury i sztuki. Towarzyszył jej mąż, Pan Franciszek. On nie czytał, ale... bardzo chciał na tym nagraniu pozdrowić Panie autorki, które osobiście poznał i niezwykle polubił. Kolejny - "słoneczny" i optymistyczny - fragment przeczytała nasza członkini, Pani Maria - dodaje koordynatorka Klubu Seniora. 

Spotkania z autorami książek to nie pierwszyzna dla niemałego, bo liczącego ponad 400 osób klubu. Podobnie premiery teatralne, zwiedzanie sal muzealnych, koncerty i wycieczki czy spotkania dyskusyjnych klubów filmowych. 

- Ale nie zamykamy się w tylko w wydarzeniach kulturalnych! - zapewnia Aleksandra Pawlak, która właśnie... wyszła z zajęć fitnessu na basenie razem z seniorami. 

Seniorzy tuż po nagraniu książki poszli... na szybki spacer do parku z kijami do nordic walking. A pozostali rozpoczęli gimnastykę z fizjoterapeutką.

Zobacz także

Kontakt