Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Wystartował Łódzki Rower Publiczny. Ile jest rowerów i jak je wypożyczyć? [SZCZEGÓŁY]

Na ulice Łodzi wyjechały dziś (1 marca) rowery publiczne. Na łodzian czeka ich w tym sezonie 1 510 na 151 stacjach w całym mieście. Pojawiła się też nowa stacja sponsorska, którą uruchomiła firma Amazon.

Łódzki Rower Publiczny - stacja -  fot. ŁÓDŹ.PL
Łódzki Rower Publiczny wystartował 1 marca , fot. ŁÓDŹ.PL

Nowy sezon Łódzkiego Roweru Publicznego potrwa standardowo od marca do końca listopada. Operatorem rowerów jest firma Homeport Polska Sp. z o. o. 1510 standardowych miejskich rowerów z koszykiem znajdziemy na 151 stacjach w całym mieście. W tym sezonie pierwszą stację sponsorską uruchomiła firma Amazon, zwiększając tym samym pulę rowerów o kolejne 10 pojazdów.

Jak wypożyczyć rower publiczny w Łodzi?

Zasady wypożyczania rowerów pozostają bez zmian. Korzystamy z aplikacji Freebike 2.0 lub używając terminala na stacji dokującej. Rower wypożyczymy sczytując QR Code umieszczony na rowerze lub wpisując jego numer w aplikacji lub na terminalu. Musimy mieć zasilone konto kwotą co najmniej 10 zł. Pierwsze 20 minut wypożyczenia jest darmowe. Przejazd do godziny kosztuje 1 zł. Druga i każda następna godzina - 4 zł. Osoby posiadające aktywną migawkę na komunikację miejską mają darmowe pierwsze 25 minut wypożyczenia.

Mapa stacji dostępna jest w aplikacji i na stronie lodzkirowerpubliczny.pl

Zobacz także

Kontakt