Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Budowa boiska przy ul. Sępiej skończona. Ten projekt wybrali łodzianie w Budżecie Obywatelskim

Montaż koszy na śmieci i stojaków na rowery to ostatnie prace na mini boisku ze sztuczną nawierzchnią na ul. Sępiej. Boisko zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w Łodzi, a po ostatnich odbiorach wykonawczych, zapowiadanych na maj, będzie można zaplanować pierwsze mecze i treningi.

Boisko na Sępiej -  fot. ŁÓDŹ.PL
Boisko na ul. Sępiej skończone. Zobacz, jak teraz wygląda , fot. ŁÓDŹ.PL

Prace przy budowie boiska trwały od jesieni ubiegłego roku. Natomiast wcześniej, przez wiele miesięcy, przygotowywany był teren pod boisko. W okolicy ulic: Sępiej, Smolarka, Widzewskiej i Piłsudskiego przebiegał ciepłociąg firmy Veolia, który musiał być przebudowany. Następnie wskazany został teren pod inwestycję – od wycinki chwastów, drzew samosiejek, przez wyrównanie mas ziemi, aż po zabezpieczenie i przeniesienie populacji ślimaka winniczka, żyjącego na tym terenie.

Kiedy będzie można korzystać z boiska?

Boisko uzupełni bazę obiektów sportowych na terenie dzielnicy Widzew. Po ostatnich odbiorach w maju będzie można zaplanować pierwsze mecze i treningi. Projekt wygrał w ramach Budżetu Obywatelskiego i zdobył 5876 głosów. Całość inwestycji to koszt ponad 2,3 mln zł.

Zobacz także

Kontakt