Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Czy ŁKS Łódź upadnie? Zagrożona dalsza działalność łódzkiego klubu

Zarząd Łódzkiego Klubu Sportowego przedstawił sprawozdanie z działalności za okres 2021-2022. Wszyscy spodziewali się, że sytuacja nie jest łatwa, jednak trzęsienia ziemi nikt nie przewidywał. Czy powtórzy się historia upadku z 2012 roku?

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak
Czy Łódzkiemu Klubowi Sportowemu grozi upadek? , fot. Radosław Jóźwiak

„Zagrożenie kontynuacji działalności: na dzień bilansowy Kapitał Własny Spółki wyniósł -9 458 746, 88 zł. Zarząd identyfikuje zagrożenie kontynuacji działalności, ale przedstawia Sprawozdanie Finansowe sporządzone przy założeniu działalności.” Już początek sprawozdania finansowania finansowego ŁKS Łódź może zjeżyć kibicom włos na głowie. Słowa o zagrożeniu kontynuacji działalności brzmią poważnie. Czy klub wystartuje w przyszłym sezonie?

Zebranie akcjonariuszy ŁKS Łódź

Przyszłość klubu wyjaśni się w najbliższym czasie. Zarząd ma zwołać walne zgromadzenie akcjonariuszy, którzy zdecydują co dalej. Z pewnością awans do Ekstraklasy i duży zastrzyk gotówki związany z tym faktem może pomóc klubowi. ŁKS Łódź wciąż stać na grę w barażach, jednak kolejne negatywne informacje napływające z klubu z pewnością nie działają dobrze na mental piłkarzy.

Co z nowym właścicielem?

Na początku rundy wiosennej dużo mówiło się o potencjalnym nowym inwestorze. Doszło nawet do rozmów i przekazania dokumentacji spółki do wglądu zainteresowanych stron. Temat jednak ucichł, a problemy finansowe narastały. 

Zobacz także

Kontakt