Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

ŁKS Łódź bez licencji na grę w Ekstraklasie! Widzew Łódź pod nadzorem komisji

Kibice ŁKS przeżywają ostatnio trudny czas. Najpierw informacja o odejściu Antonio Dominguez, później niepokojący raport finansowy, a teraz informacja o braku przyznania licencji na grę w Ekstraklasie w przypadku awansu. Takową otrzymał Widzew, jednak pod pewnymi warunkami. 

ŁKS stadion -  fot. ŁKS
ŁKS stadion , fot. ŁKS

Komisja licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała, które kluby z Fortuna 1. Ligi w przypadku awansu mogą liczyć na przyznanie licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wśród ewentualnych szczęśliwców rozpatrywane były wnioski Widzewa i ŁKS. 

Widzew Łódź z nadzorem 

RTS licencję otrzymał. Jednak podobnie jak na ich najgroźniejszego rywala w drodze o bezpośredni awans - Arkę Gdynia, komisja nałożyła nadzór infrastrukturalny i finansowy. Nie ma się jednak czego obawiać, bo to tylko rutynowe zapisy licencyjne. 

ŁKS bez licencji 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Łódzkim Klubie Sportowy. Jest to jedyny klub, który spośród kandydatów do awansu nie otrzymał licencji. W komunikacie związku czytamy:

"Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź: - licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05.”

Zapisy, o których pisze PZPN tyczą się spraw finansowych takich jak: zaległości wobec piłkarzy, pracowników, urzędu skarbowego, ZUS czy federacji piłkarskiej. Od powyższej decyzji przysługuje odwołanie w terminie pięciu dni. 

 

 

Zobacz także

Kontakt