Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Great September w Łodzi. Dołączają kolejne gwiazdy, wśród nich Julia Wieniawa!

Festiwal Great September zaanonsował trzecią grupę wykonawców, którzy w dniach 15-17 wystąpią na scenach w EC1 i łódzkich klubów muzycznych w ramach największego w Polsce showcase'owego festiwalu.

Great September -  fot. mat. pras.
Julia Wieniawa gwiazdą festiwalu Great September , fot. mat. pras.

Do grona 30 już zapowiedzianych artystów dołącza siedemnastka kolejnych. Łącznie ma być ich około setki – gwiazd i obiecujących debiutantów, którzy już wkrótce mogą zapełnić największe sale koncertowe.

Polskie gwiazdy muzyki dołączają do festiwalu

Do składu imprezy dołączają: Julia Wieniawa, Wiktor Dyduła, Stanislavv, Ignacy, Luna, Heima, Atlvnta, Kamil Hussein, Martin Lange, JAD, The Small Town Kids, Pavement Pizza, Klawo, Sophie Szklarska, Król Słońce, Franio Mucha oraz Duchy.

Już wcześniej występy na łódzkim Great September zapowiedzieli: bracia Kacperczyk, Szczyl, WaluśKraksaKryzys, Frank Leen, Jakub Skorupa, Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda, Jann, OvE, Zespół Sztylety, Czechoslovakia, Rubens, Marie, Michał Anioł, Kuba Dąbrowski, Patryk Pietrzak, Wolska, Midsommar, Dawid Grzelak, Faustyna Maciejczuk, Kwiaty, Eurodanek, Guest Julka, Dawid Tyszkowski, Lia Sky, Ola Poskrop, Chair, Róża oraz Ikarus Feel.

Lista wykonawców nadal jest otwarta, do września uzupełnią ją kolejni wykonawcy. Wejściówki na koncerty są już do nabycia pośrednictwem serwisów eBilet oraz Eventim. Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września wzrasta do 149 złotych).

O artystach Great September:

Julia Wieniawa – choć znana głównie z występów na szklanym ekranie, konsekwentnie prowadzi swoją karierę dwutorowo. Na czerwiec zaplanowana jest premiera jej debiutanckiej płyty, nagranej wspólnie ze znakomitym twórcami. 

Wiktor Dyduła – niegdyś uczestnik programu „The Voice of Poland”, obecnie pracuje nad solowym materiałem. 

Stanislavv na swoim koncie ma m.in. współpracę z Margaret, a to dopiero początek jego muzycznej drogi. Na singlu „The One” zaprezentował swoje ogromne możliwości, w tym intrygującą barwę wokalną, za której sprawą bywa porównywany do Eda Sheerana.

Ignacy swego czasu objawił się widzom programu „The Voice Kids”. Potem był kapitalny singiel „Dream”, a to dopiero początek jego muzycznej drogi. 

Oniryczna i tajemnicza Luna to jedna z najciekawszych młodych artystek na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat. Śpiewa o księżycu, o nocnych zmorach i o przytłoczeniu, lecz gdy słuchamy tych historii opowiadanych jej kojącym głosem, potwory nie wydają się już takie straszne.

Łódzki zespół Heima zaprasza nas do swojego przytulnego świata, domowego ogniska, gdzie jest miejsce na wrażliwość i refleksje, ale i na zabawę. Ich brzmienie łączy w sobie indie rock, shoegaze i kilka innych pokrewnych gatunków.

Atlvnta, nowa odsłona muzycznej działalności Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego wcześniej znanych pod szyldem Lilly Hates Roses, już na dobre rozgościła się na rodzimej

Zobacz także

Kontakt