Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Polsko-ukraiński Dzień Dziecka na Abramce

Budowanie łapaczy snów, warsztaty kulinarne, sportowe zmagania i słodki relaks przy wacie cukrowej – wszystko to w Dzień Dziecka na Abramce. W środę, 1 czerwca od godziny 15.00, pasaż ulicy Abramowskiego przejmą artyści i animatorzy z Fabryki Sztuki, którzy w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki” przygotowali cały program zajęć dla mieszkańców Łodzi.

Tego dnia na Abramce pojawi się kilka stoisk. Przy każdym z nich na młodych uczestników będzie czekało zadanie do wykonania – sportowe, kulinarne albo plastyczne, wśród nich ćwiczenia Krav Magi czy budowanie łapaczy snów. Dzieci, które zbiorą komplet pieczątek potwierdzających wykonanie zadania dostaną nagrody-niespodzianki i będą mogły odwiedzić specjalnie wydzieloną i wyciemnioną strefę relaksu.

Organizator wydarzenia – Fabryka Sztuki zaprasza na Dzień Dziecka także dzieci z Ukrainy.
Chcemy, aby nasze działania pozwoliły chociaż na chwilę przywrócić dzieciom tę beztroskę i radość, którą miały, zanim wydarzenia w Ukrainie zabrały im dom – mówi Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi. Warto podkreślić, że działamy nie tylko od święta. Na co dzień podejmujemy wiele inicjatyw na rzecz naszych nowych sąsiadów. Nieustająco zapraszamy do Bawialni, gdzie rodzice mogą liczyć na wsparcie opiekunów i wolontariuszy, a dzieci spędzić czas w towarzystwie rówieśników.

Tego dnia na Abramce nie zabraknie atrakcji dla dorosłych. Przez cały czas trwania wydarzenia serwowana będzie pyszna kawa i słodkości.
Udział w plenerowym Dniu Dziecka na Abramce jest bezpłatny.
Z oferty warsztatów i słodkiego poczęstunku będzie można skorzystać w godzinach 15.00-18.00.

Fabryka Sztuki działa w pasażu przy Abramowskiego nie po raz pierwszy. Czerwcowe wydarzenie to część cyklu plenerowych imprez, realizowanych pod nazwą „Fabryka Lokalnie” w ramach większego projektu „Przestrzenie Sztuki – Teatr”.

Więcej informacji: Dzień Dziecka na Abramce FB

***
Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi
Partner: Teatr CHOREA
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”. Projekt „Przestrzenie Sztuki” jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Kontakt