Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Nowy kwartał Łodzi gotowy! Ponad 700 mieszkań przy ul. Drewnowskiej [ZDJĘCIA]

Ogólnopolski deweloper ATAL oficjalnie zakończył inwestycję Apartamenty Drewnowska 43. Rynek mieszkaniowy wzbogacił się tym samym o 739 mieszkań i 71 lokali usługowo-biurowych, które powstały w 18 (!) nowo wybudowanych budynkach między ul. Drewnowską a Lutomierską, w bezpośrednim sąsiedztwie Manufaktury.

Apartamenty Drewnowska 43 -  fot. ŁÓDŹ.PL
Ogólnopolski deweloper ATAL oficjalnie zakończył inwestycję Apartamenty Drewnowska 43 , fot. ŁÓDŹ.PL

Realizacja projektu trwała blisko 5 lat. W miejsce pofabrycznych i mocno już zdegradowanych zabudowań dawnych zakładów chemiczno-farmaceutycznych powstał zupełnie nowy kwartał miasta. Oprócz mieszkań – w ogromnej większość już sprzedanych – w parterach budynków jest sporo funkcjonujących sklepów i punktów usługowych, są też biura. Osiedle przecinają nowe uliczki, które komunikują Stare Bałuty z Manufakturą. Nowo powstałe pierzeje ul. Drewnowskiej i ul. Lutomierskiej kryją wnętrze osiedla, w którego centrum znajduje się zielony skwer z placem zabaw. Czego w ogóle zaś nie widać z poziomu ulicy, to rekreacyjne tarasy na wyższych piętrach budynków – wyposażone w ławki, leżaki i wolnostojące urządzenia do dziecięcych zabaw są pomyślane jako miejsce relaksu dla mieszkańców.

– Projektując Apartamenty Drewnowska 43, staraliśmy się na tym poprzemysłowym terenie wytworzyć nową przestrzeń miejską z ulicami i kwartałami zabudowy. Funk­cje usługowe i biurowe, wypełniające jedną lub dwie dolne kondygnacje przylegającej do ulic zabudowy mieszkaniowej, pozwoliły na ukształtowanie atrakcyjnej nowej przestrzeni publicz­nej. Charakterystyczny dla Bałut nieregularny układ ulic został wykorzystany kompozycyjnie w kwartale przylegającym do ul. Lutomierskiej, stanowiącym obudowę głównej zielonej przestrzeni rekreacyjnej zespołu – powiedział Andrzej Owczarek prezes NOW Biuro Architektoniczne, które zaprojektowało osiedle.

Przedstawiciele władz miasta obecni na przecięciu wstęgi symbolizującym oddanie osiedla mieszkańcom, podkreślili miasto­twórczy charakter projektu. Zrealizowana inwestycja wpisuje się w promowaną przez magistrat strategię miasta kompaktowego, rozwijającego się do wewnątrz poprzez zagospodarowywanie wolnych przestrzeni w centrum i jego sąsiedztwie.

ATAL, który na łódzkim rynku działa już od lat, realizuje w mieście jeszcze dwie inwestycje: Nowe Miasto Polesie przy ul. Pienistej oraz Aura przy ul. Telefonicznej.

Zobacz także

Kontakt