Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Z Innej Beczki – zamyka się kultowy pub. Ostatnia szansa na wieczór w ogródku przy Moniuszki

Znany wśród łodzian pub Z Innej Beczki (ul. Moniuszki 6) mieszczący się w zabytkowej willi Ludwika Meyera kończy swoją działalność. 3 lipca zniknie z mapy łódzkiej gastronomii.

Kultowy pub Z Innej Beczki zamyka się -  fot. Z Innej Beczki
Ostatnia szansa na wieczór w klimatycznym ogródku przy Moniuszki , fot. Z Innej Beczki

Klimatyczny wielopoziomowy ogródek, zielone drzewa, a na nich wiszące kolorowe konewki to znaki rozpoznawcze pubu Z Innej Beczki. Lokalizacja przy ul. Moniuszki była zaletą zarówno dla tych, którzy cenili sobie spędzanie czasu w samym centrum miasta, jak i dla osób lubiących kameralne bary.

Ukryte w piwnicy wnętrze pubu było miejscem, w którym działo się wiele spotkań, debat, quizów czy koncertów. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyły starannie dobrane trunki, których długa lista zadowalała nawet największych piwoszy. 

Dziewiątych urodzin Z Innej Beczki nie będzie

Parę dni temu odbyły się huczne ósme urodziny baru. W niedzielne popołudnie okazało się, że były ostatnimi. Na facebookowym profilu Z Innej Beczki zawisł post właścicieli informujący o tym, że 3 lipca pub zostanie zamknięty. 

Pożegnalna impreza oraz wyprzedaż mebli i sprzętu

W sobotę, 2 lipca, odbędzie się impreza pożegnalna, a w niedzielę stali bywalcy będą mogli przyjść na ostatnie piwo w klimatycznym ogródku.

Ostatnie dwa tygodnie funkcjonowania lokalu właściciele mają zamiar również przeznaczyć na wyprzedaż (meble, sprzęty oraz pozostałe wyposażenie). Więcej wiadomości można uzyskać na miejscu lub na ich facebooku. Dodatkowo, trwa obecnie licytacja charakterystycznego neonu Z Innej Beczki. Dochód przeznaczą na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.

W tej chwili właściciele nie planują otworzyć pubu w nowej lokalizacji.

Zobacz także

Kontakt