Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Łódzki Fundusz Filmowy 2022. Trwa drugi nabór na dofinansowanie produkcji filmowych

EC1 Łódź-Miasto Kultury ogłasza drugi nabór do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, z którego można ubiegać się o dofinansowanie filmów pełnometrażowych, dokumentalnych i animowanych.

Dofinansowanie produkcji filmowych. Drugi nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego -  fot. Sweat Lava Film
Dofinansowanie produkcji filmowych. Drugi nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego , fot. Sweat Lava Film

Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie projektu z Łodzią lub województwem łódzkim poprzez osoby twórców, temat lub miejsce realizacji, a także wysokość kosztów produkcyjnych poniesionych w regionie.

Do kiedy składać wnioski?

Nabór wniosków trwa do 17 lipca 2022 r. do godz. 23:59. Dokumenty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pomocą formularza online na stronie: lodzfilmcommission.pl/aktualnosci/lodzki-fundusz-filmowy-2022

W pierwszej odsłonie tegorocznego funduszu wyłoniono sześć zwycięskich projektów: trzy fabuły, dwa dokumenty i jedną animację. Obecnie trwają negocjacje umów koprodukcyjnych. Fundusz finansowany jest w całości ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

W 2022 r. Łódzki Fundusz Filmowy obchodzi jubileusz 15-lecia. Jest najstarszym funduszem filmowym w Polsce. Przez lata wsparł produkcję ponad 100 filmów, w tym nominowanych do Oscarów: „W ciemności” Agnieszki Holland, a także „Idę” oraz „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego.

Zobacz także

Kontakt