Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Piwoteka na pragnienie i... apetyt. Kraftowymi piwami popijecie łódzkie przysmaki

Ci, którym Piwoteka kojarzyła się dotąd wyłącznie z kraftowym piwem, powinni czym prędzej nadrobić zaległości. Po przenosinach na ul. Traugutta 4 pub postawił też na rozbudowaną kartę dań, w której znajdziemy pozycje nazwami i zawartością nawiązujące do naszego regionu.

Piwoteka - nowe menu -  fot. Raspberry Workshop
Menu Piwoteki pełne jest lokalnych smaków , fot. Raspberry Workshop

Piwoteka to marka, której łódzkim wielbicielom złocistego trunku przedstawiać nie trzeba. Pod tą nazwą funkcjonują browar, sklepy, a także pub z piwami sprowadzanymi z całej Polski. Kilka miesięcy temu pub zmienił swoją lokalizację i z ul. 6 Sierpnia przeniósł się na ul. Traugutta, na drugą stronę Piotrkowskiej. Przeprowadzka zaowocowała nie tylko nowym wnętrzem, ale i menu przyciągającym wzrok zwłaszcza tych, którzy szukają lokalnych smaków i smaczków.

Łódzkie smaki w menu Piwoteki

W karcie prym wiodą kanapki. Znajdziemy tu m.in. Bałuciorza (szarpana łopatka wieprzowa z konfiturą z czerwonej cebuli), Sznytę z mięsem (burger z białej kiełbasy z marynowanymi grzybkami, cebulą z grilla i plackiem ziemniaczanym podanym na sosie zalewajkowym) czy Kanapkę dla Lodzermenschów, Byczych Chłopów (rostbef wołowy, grillowane warzywa, kiszone buraki). Ciekawostką jest kanapka będąca efektem kooperacji ze znanym łodzianom Zestawem Obowiązkowym (ul. Łąkowa 11), którego pastrami trafiło do Kanapki Racheli. Nie zapomniano o wegetarianach, których kusi choćby Kanapka ze Zgierza bez zwierza (kotlet dyniowo-marchewkowy, grillowane warzywa, kiszony burak). 

Fanów łódzkich smaków z pewnością ucieszy fakt, że w karcie znalazła się klasyczna zalewajka na zakwasie (z ziemniakami, suszonymi grzybami, kiełbasą i chipsem z tapioki). W ramach deseru możemy zjeść grusconkę na zimno – smak tradycyjnej zupy owocowej został tu połączony z panna cottą i podany na ziemniaczano-boczkowym chipsie. Opcja wege to Kruchy Bajzel (kwaśne jabłka zapieczone pod pierzynką z kruszonki). 

Do Piwoteki możecie zajrzeć od niedzieli do czwartku w godz. 14:00–0:00, a w piątki i soboty w godz. 14:00–02:00. 

Zobacz także

Kontakt