Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Drogowa rewolucja na Retkini nadchodzi. Remont Maratońskiej i Popiełuszki

Jeszcze w wakacje rozpoczną się remonty dwóch najważniejszych dróg na Retkini. Nowy asfalt pojawi się na ul. Maratońskiej i ul. Popiełuszki.

Drogowa rewolucja na Retkini. Remont Maratońskiej i Popiełuszki -  fot. Google Street View
Drogowa rewolucja na Retkini. Remont Maratońskiej i Popiełuszki , fot. Google Street View

Harmonogram prac

W połowie tygodnia wykonawca rozpocznie pierwsze prace na ul. Popiełuszki. Roboty rozpoczną się od chodnika po zachodniej stronie ulicy. Prace nie spowodują utrudnień w ruchu. Dopiero w sierpniu drogowcy zajmą się jezdnią, aby wykonać nową nawierzchnię i betonowe ławy przystanków autobusowych. Obecnie trwa ustalanie szczegółów organizacji ruchu. Podjęte zostaną starania, które mają na celu zachowanie przejazdu w jak największym stopniu, by zminimalizować utrudnienia.

Kompleksowy remont

Te dwie ważne dla mieszkańców Retkini ulice zostaną kompleksowo wyremontowane. Ulica Popiełuszki zyska nową nawierzchnię na całej swojej długości. To kilometr równej i prostej drogi łączącej ul. Kusocińskiego z ul. Maratońską. Również ul. Maratońska zyska nowy asfalt na sporym odcinku. Remont przeprowadzony zostanie od ul. Waltera-Janke, oprócz zrealizowanej w ubiegłym roku północnej części ulicy, aż do ul. Popiełuszki. To ponad 2 km nowej nawierzchni.

Zobacz także

Kontakt