Lodz.pl

Urząd Miasta Łodzi

Zmiany w MPK Łódź na czas remontu ul. Rewolucji. Jak pojadą autobusy?

W poniedziałek (8 sierpnia) wystartuje przebudowa ul. Rewolucji 1905 r. Na okres prac zmienione trasy przygotowało MPK Łódź.

Mapa MPK Łódź na czas remontu ulicy Rewolucji -  fot. LODZ.PL
W czasie remontu ul. Rewolucji MPK Łódź zmieni niektóre trasy , fot. LODZ.PL

Ulica Rewolucji ma już wyremontowane dwa odcinki, od ul. Piotrkowskiej do Kilińskiego. Przebudowa była jedną z inwestycji zrealizowaną w ramach programu rewitalizacji. Drogowcy zerwali starą nawierzchnię, wymienili sieci, położyli nową nawierzchnię, chodniki, posadzili drzewa i zamontowali nowe oświetlenie. 

Zmiany na śródmiejskiej ulicy będą kontynuowane. 8 sierpnia ekipa budowlana wejdzie na kolejne odcinki. Prace obejmą całą pozostałą do remontu część ulicy, od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do pl. Pokoju przy ul. Uniwersyteckiej.

Ul. Rewolucji będzie miała nie tylko nową nawierzchnię. Dwuletnia inwestycja obejmie także prace przy podziemnych instalacjach, chodnikach i przystankach. Tym samym pod koniec 2023 r. będziemy mogli pojechać po całkowicie odnowionej ulicy na całej długości.

Zmiany w MPK Łódź

Kliknij na mapę, aby ją powiększyć.

Zmienionymi trasami pojadą autobusy komunikacji miejskiej. Pojazdy linii 96, Z13, N4, N7 i N8 z ul. Rewolucji skręcą w ul. Kilińskiego, a następnie w Pomorską. N4 pojedzie dalej do Anstadta, a 96, Z13 , N7 i N8 skręcą w prawo w Sterlinga. Z13 pojedzie następnie przez Jaracza i POW do Łodzi Fabrycznej, a pozostałe autobusy do Narutowicza.

Zobacz także

Kontakt