Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Cenny punkt na wyjeździe. Widzew Łódź remisuje ze Śląskiem Wrocław

Widzew Łódź na wyjeździe bezbramkowo zremisował ze Śląskiem Wrocław. Obie drużyny miały klarowne okazje do zdobycia gola, jednak zarówno Henrich Ravas, jak i Michał Szromnik prezentowali się nienagannie. Warto wspomnieć, że bramkarz gospodarzy obronił rzut karny.

Bartłomiej Pawłowski -  fot. Martyna Kowalska
Widzew Łódź na wyjeździe bezbramkowo zremisował ze Śląskiem Wrocław , fot. Martyna Kowalska

Powoli tradycją staje się, że Widzew zaczyna mecze bardzo ofensywnie. Nie inaczej było w meczu ze Śląskiem. Bardzo aktywna była prawa strona, na której grali Ernest Terpiłowski i Karol Danielak. Właśnie ci dwaj piłkarze stworzyli pierwszą groźną akcję. Danielak dośrodkowywał, Terpiłowski strzelał, jednak dobrze poradził sobie Michał Szromnik. W 15. minucie zrobiło się goręcej pod bramką gości. Złe podanie Bożidara Czorbadżijskiego przejęli gospodarze, ale strzał Erika Exposito obronił Henrich Ravas. Później gra na długie minuty przeniosła się w środkową część boiska. Z tego lekkiego uśpienia wyrwał kibiców Patryk Janasik, uderzając z 20 metrów w poprzeczkę. W 39. minucie sędzia wskazał na 11. metr w polu karnym Śląska. Do piłki podszedł Bartłomiej Pawłowski, jednak Szromnik popisał się piękną paradą. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie stworzyła już groźnej okazji.   

Wolniejsza druga połowa

Po wznowieniu gry obie ekipy długo walczyły o przejęcie kontroli nad meczem. Pojawiały się sytuacje bramkowe, jednak żadna nie zakończyła się golem. W 58. minucie bardzo blisko szczęścia był Petr Schwarz. W sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Ravasem. Długimi momentami Widzewowi brakowało spokoju w środku boiska, piłkarze Śląska zaś nie potrafili posłać kluczowego podania w pole karne. Wydawało się, że obie drużyny są już pogodzone z podziałem punktów i nic ciekawego nie zobaczymy, jednak dwójkową akcję przeprowadzili Jakub Sypek i Patryk Lipski. Ten drugi uderzał z dystansu, ale kolejny raz bardzo dobrze zaprezentował się Szromnik. W tym meczu kibice nie doczekali się bramek i Widzew z wyjazdu przywozi jeden punkt.

Śląsk Wrocław 0:0 Widzew Łódź

Ravas – Stępiński, Czorbadżijski (65’ Kreuzriegler), Żyro – Danielak, Shehu (65’ Lipski), Hanousek, Nunes (87’ Kun) – Terpiłowski (73’ Letniowski) Pawłowski (87’ Sypek) – Sanchez 

Zobacz także

Kontakt