Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Centrum dystrybucji H&M pod Łodzią powiększone. Praca dla prawie 300 osób! [ZDJĘCIA]

Około 300 nowych miejsc pracy powstanie dzięki powiększeniu centrum logistycznego Arvato w podłódzkim Strykowie. Obsługuje ono logistycznie H&M w Europie Wschodniej.

Centrum dystrybucyjne H&M -  fot. Jóźwiak
Ok. 300 nowych miejsc pracy powstanie dzięki powiększeniu centrum logistycznego Arvato w podłódzkim Strykowie , fot. Jóźwiak

Rozbudowa hali

Dzięki rozbudowie istniejącej hali powierzchnia magazynowa Arvato Supply Chain Solutions powiększyła się do 55 tys. mkw, a z dodatkowym miejscem na antresolach – 75 tys. mkw. Nowy magazyn mieści 240 tys. kartonów. To zwiększa całkowitą pojemność całego centrum do przechowywania łącznie aż 420 tys. sztuk. Do obsługi wysokiego składu zastosowano specjalistyczne wózki samojezdne.

– Rozbudowa była konieczna, aby szybciej i bardziej elastycznie obsługiwać rosnącą liczbę przesyłek naszego klienta – mówi Lidia Ratajczak-Kluck, prezes Arvato w Polsce.

Owocna współpraca Arvato i H&M

Arvato realizuje swoje usługi (e-commerce i logistyka) w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia 2500 współpracowników. W trzech halach koło Strykowa w sezonowym szczycie (np. w okresach wyprzedaży i przed świętami) pracuje ok. 1300 osób.

– Rozbudowując centrum dystrybucyjne i przedłużając pod koniec 2021 r. współpracę z Arvato Supply Chain Solutions, przygotowaliśmy magazyn i operacje logistyczne pod planowane w przyszłości zwiększone zapotrzebowanie na usługi – powiedział podczas otwarcia nowej części magazynu Michael Schulz, regionalny menadżer ds. logistyki na Europę Wschodnią w H&M Group.

Arvato i H&M współpracują ze sobą od 2018 r. Jak podkreślił Schulz, rozbudowa magazynu i jego zaawansowana automatyzacja o 30% podniesie liczbę dokonywanych w nim operacji przesyłkowych. To właśnie ze Strykowa obsługiwani są klienci marki H&M w Polsce, Czechach, Bułgarii, Słowacji i na Węgrzech.

Zobacz także

Kontakt